Dordrecht, Netherlands

Herdenking Eerste Vrije Statenvergadering

Vrijdagavond werd in het Hof herdacht dat in 1572 de Eerste Vrije Statenvergadering werd gehouden.
Fokko van der Straaten | 20 juli 2019 12:11 | Aangepast op 20 juli 2019 12:11
Op 19 juli 1572 kwamen twaalf deligaties van steden uit Holland naar Dordrecht en vergaderden in het Hof, waar ze globaal gezien besloten dat Nederland een zelfstandige staat zou worden. Ook werd tijdens de vergadering de wens uitgesproken tot het bewerkstelligen van vrijheid van godsdienst en geweten. Tijdens de herdenking vrijdag was een van de sprekers het prominente PvdA lid Sander Terphuis, die ruim 25 jaar geleden uit Iran gevlucht is.

Een andere spreker was de burgemeester van Haarlem, een van de steden die in 1572 ook deel nam aan de Eerste Vrije Statenvergadering.

Maandag zenden we direct na het Nieuws in ons programma "Dit Weekend In Dordt" een uitgebreid verslag uit, van deze Eerste Vrije Statenvergadering herdenking.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...