Dordrecht, Netherlands

Herdenking gebroeders De Witt

Dinsdagavond wordt voor de derde keer de moord op gebroeders De Witt herdacht bij het standbeeld van de broers op de visstraat. Johan en Cornelis werden op 20 augustus 1672 vermoord in Den Haag door de schutterij.
Jordy Nijenhuis | 20 augustus 2019 11:14 | Aangepast op 20 augustus 2019 11:14
De broers, geboren in in Dordrecht in 1623 en 1625, stonden tussen 1650 - 1672 in het hart van de macht van de toenmalige Republiek der Nederlanden. Johan was lange tijd Raadspensionaris, in die tijd de hoogste politieke functie in Nederland.


Het thema dit jaar gaat over de Dochters van Dordrecht. Schrijfster en Journalist Saskia Lensink zal aandacht besteden aan Maria van Berckel (1632-1706) de echtgenote van Cornelis de Witt, die onder haar tijdgenoten bekend stond als intelligent, mondig en als iemand met een sterk karakter naar wie geluisterd werd. Ze nam de taken van haar man waar als hij voor langere tijd van huis was en heeft haar man minstens één keer, maar waarschijnlijk vaker, beïnvloed bij cruciale beslissingen.


Ook zijn sprekers als Henk Mesman, en Dichter Kees-Jan Visser aanwezig. De herdenking start om 19:00 uur en zal tot 20:00 uur duren.

Lees ook

Handtastelijke arts mag vijf jaar niet meer aan de slag, maar hoeft niet de cel in

Een 57-jarige internist uit Dordrecht, die in het Maasstad Ziekenhuis drie coassistenten en een pati...

Dordtse Vrijwilligersprijzen: welke organisatie gaat er vandoor met de publieksprijs?

Welke Dordtse vrijwilligersorganisatie viel jou afgelopen jaar het meest op? Vanaf deze zaterdag kun...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...