gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herdenking gebroeders De Witt: Het was indrukwekkend

32f3d8499a3e31d5eb0a6449eee62842

Dinsdagavond werd voor de derde keer de moord op gebroeders De Witt herdacht bij het standbeeld van de broers op de visstraat. Johan en Cornelis werden op 20 augustus 1672 vermoord in Den Haag door de schutterij.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Bezoekers van de officieuze herdenking vonden het indrukwekkend: "Het is iets om bij stil te staan en om mee naar huis te nemen", vertelt een bezoeker. Kitty Kruger van GroenLinks: "Onze partij staat er om bekend dat wij het koningschap niet omarmen, we zijn eerder voor een republiek. Daarom is het voor mij persoonlijk erg belangrijk om de herdenking bij te wonen."

Afgelopen weekend werd in Den Haag de officiële herdenking rondom de twee broers gehouden. Volgens organisator Ben Corino is het niet minder belangrijk ook in Dordrecht stil te staan bij de moord: "Het is een Dordtse aangelegenheid, ze zijn hier geboren, het zijn de zonen van de stad en het zou dus heel raar zijn als hier geen herdenking is."

Lees ook

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.