Dordrecht, Netherlands

herdenking gevallenen bij De Essenhof

Traditiegetrouw vindt er op de eerste zondag van mei een herdenking plaats op de Gemeentelijke begraafplaats Essenhof aan de Nassauweg 200 in Dordrecht. Op zondag 3 mei worden hier alle gevallenen tijdens de Tweede Wereldoorlog en in Nederlands-Indië herdacht. De herdenkingsplechtigheid start om 10.30 uur in de monumentale Thuredrith Aula.
arjan Verwoerd | 29 april 2015 08:59 | Aangepast op 29 april 2015 08:59
Burgemeester Brok en vertegenwoordigers van de Vereniging Oud-Militairen Indiëgangers en het Centraal Comité Oranjedag Dordrecht houden verschillende toespraken. Leerlingen van het Insula College lezen alle namen op van de omgekomen militairen en burgers. Dit college heeft het herinneringsmonument geadopteerd.


Om 10.50 uur start de stille tocht vanaf de Thuredrith Aula naar de onlangs gerenoveerde Erehof en het Indiëmonument, waar de kransleggingen zijn. Bij ieder monument speelt een trompettist ‘The Last Post’ en is er twee minuten stilte. Na het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus is er in de Aula een informele afsluiting.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...