gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

herdenking gevallenen bij De Essenhof

Traditiegetrouw vindt er op de eerste zondag van mei een herdenking plaats op de Gemeentelijke begraafplaats Essenhof aan de Nassauweg 200 in Dordrecht. Op zondag 3 mei worden hier alle gevallenen tijdens de Tweede Wereldoorlog en in Nederlands-Indië herdacht. De herdenkingsplechtigheid start om 10.30 uur in de monumentale Thuredrith Aula.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Burgemeester Brok en vertegenwoordigers van de Vereniging Oud-Militairen Indiëgangers en het Centraal Comité Oranjedag Dordrecht houden verschillende toespraken. Leerlingen van het Insula College lezen alle namen op van de omgekomen militairen en burgers. Dit college heeft het herinneringsmonument geadopteerd.


Om 10.50 uur start de stille tocht vanaf de Thuredrith Aula naar de onlangs gerenoveerde Erehof en het Indiëmonument, waar de kransleggingen zijn. Bij ieder monument speelt een trompettist ‘The Last Post’ en is er twee minuten stilte. Na het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus is er in de Aula een informele afsluiting.

Lees ook

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.