gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herdenking Michael de Jong op Big Rivers

e0c4a10c87c98d431fead335aebea45a

Op Big Rivers werd zaterdagmiddag stilgestaan bij Michael de Jong. De muzikant en zanger woonde in Dordrecht en overleed in maart van dit jaar.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Jong werd gezien als een echte blueslegende. Hij was opgenomenin de Dutch Blues Hall of Fame, waar bluesartiesten die veel voor het genre betekend hebben, geëerd worden. Hij speelde onder meer samen met Van Morrison, John Lee Hooker en Albert Collins. `Hij was een hele emotionele muzikant, al zijn emoties stopte hij in zijn muziek. Zonder muziek kon hij niet leven`, vertelt een van zijn goede vrienden.

Op het podium op de Statenplaats klonk zaterdag nog een keer zijn muziek door de speakes. En werd zijn laatste cd verkocht, die postuum is uitgebracht. Alle nummers waren al opgenomen. De laatste werd afgerond in januari 2018. Vrienden hebben het album uiteindelijk afgemixt.

Lees ook

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.