gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herdenking Michael de Jong op Big Rivers

e0c4a10c87c98d431fead335aebea45a.jpg

Op Big Rivers werd zaterdagmiddag stilgestaan bij Michael de Jong. De muzikant en zanger woonde in Dordrecht en overleed in maart van dit jaar.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Jong werd gezien als een echte blueslegende. Hij was opgenomenin de Dutch Blues Hall of Fame, waar bluesartiesten die veel voor het genre betekend hebben, geëerd worden. Hij speelde onder meer samen met Van Morrison, John Lee Hooker en Albert Collins. `Hij was een hele emotionele muzikant, al zijn emoties stopte hij in zijn muziek. Zonder muziek kon hij niet leven`, vertelt een van zijn goede vrienden.

Op het podium op de Statenplaats klonk zaterdag nog een keer zijn muziek door de speakes. En werd zijn laatste cd verkocht, die postuum is uitgebracht. Alle nummers waren al opgenomen. De laatste werd afgerond in januari 2018. Vrienden hebben het album uiteindelijk afgemixt.

Lees ook

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.

foto herdenking dubbeldam.jpg

Eén minuut stilte bij herdenking Artilleriemonument in Dubbeldam

In Dubbeldam werd afgelopen zaterdag de jaarlijkse herdenking van de derde afdeling van het 14e Regiment Artillerie (III-14 RA) gehouden. Tijdens deze herdenking wordt stilgestaan bij de zes gevallen leden van dit regiment. De commandant en vijf soldaten zijn tijdens de gevechten tegen de Nazi’s in mei 1940 omgekomen.

alcoholcontrolepolitie.png

Meer dan 50 bestuurders met alcohol of drugs op betrapt bij grote verkeerscontrole

Bij een grote verkeerscontrole in Dordrecht zijn afgelopen weekend meer dan vijftig bestuurders betrapt op rijden onder invloed. Op meerdere plekken in de stad werden vrijdagavond in totaal ruim 5200 voertuigen gecontroleerd. Ook op het water werden controles uitgevoerd bij vijftig schepen.

vaneesterenpleinfb.png

Fatbiker duwt man (80) in bosjes en mishandelt omstander

Een 80-jarige man is in het bijzijn van zijn kleinkinderen mishandeld door een jongen op een fatbike. Dat gebeurde in Dordrecht nadat de fatbiker op hoge snelheid voorbij racete. Een omstander wilde helpen, maar werd ook mishandeld.

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33307521.jpg

Ouderen, onder wie 96-jarige, opgelicht: met hun passen gepind in deze streek

De bankpas van een opgelichte man uit het Limburgse Vaals is eerder dit jaar gebruikt in onder meer Hardinxveld-Giessendam. Ook de pas in een andere oplichtingszaak, in Lopik, is in onze streek gebruikt. De politie is op zoek naar de verdachten en heeft beelden verspreid.