gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herdenkingsdienst voor Rinie Boon druk bezocht: “Meer dan een fotograaf"

9bc29abba68bd5d8681746124bf76c48

Onder grote belangstelling is donderdagmiddag in de Trinitatiskapel afscheid genomen van de bekende Dordtse fotograaf Rinie Boon. Hij overleed vorige week plotseling op 68-jarige leeftijd.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Rinie Boon zou eigenlijk alleen een gemeentelijke begrafenis krijgen, omdat hij niet verzekerd was. Maar oud-collega's, waaronder veel bekende Dordtenaren als Kees Thies, Philip Elzerman en Henk Donkervoort vonden dat Rinie een waardig afscheid verdiende. En dat waardige afscheid kwam er donderdagmiddag, met speeches en muziek in een volle Trinitatiskapel.


Boon werd in Dordrecht als fotograaf vooral bekend door zijn werk voor lokale kranten. Maar hij had ook landelijk succes. Zo maakte hij voor het weekblad Aktueel reportages in binnen- en buitenland. In onze stad werkte hij voor de huis-aan-huiskrant Merwesteyn en later De Stem van Dordt. De laatste decennia maakte hij vooral foto’s voor AD De Dordtenaar.

Philip Elzerman haalde tijdens de dienst herinneringen op uit het begin van zijn carrière onder met motto 'who the fuck is Rinie', met een mooi verhaal over een exclusieve fotoserie van Boon tijdens een Koninklijk bezoek aan de Roei- en zeilvereniging in Dordt.

AD-verslaggever André Oerlemans, die dertig jaar met hem samenwerkte, noemde Rinie meer dan een fotograaf: "hij was een foto-journalist, iedereen kende Rinie en Rinie kende iedereen". Nogmaals André: "het was heel fijn werken met hem, ik werkte dag en nacht met hem, totdat ik hem niet meer kon bereiken, het is echt ongelooflijk".

Aan het einde van de herdenkingsdienst werd de kist door collega's en vrienden naar buiten gedragen, Rinie Boon is vandaag in besloten kring gecremeerd.

Kijk hier naar een impressie van zijn afscheidsdienst, volgende week zenden we een uitgebreid verslag uit op TV Dordrecht.

Lees ook

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.