gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herman stopt na ruim 11 jaar als chauffeur voor ziekenhuisbezoekers

50b8909369ed35693633cb6e47035c0d

11 jaar lang pendelde Herman Colijn patiënten en bezoekers van de parkeerplaats naar het Albert Schweitzer ziekenhuis en weer terug. Tot woensdag, toen reed hij - tot zijn spijt - zijn laatste ritje. "Ik had het nog wel een paar jaar willen doen eigenlijk."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De exacte dag waarop de 79-jarige Herman begon kan hij zich niet herinneren, maar hoe hij aan zijn plekje achter het stuur kwam des te beter. "Via een advertentie in de krant vroegen ze mensen om dit werk te doen, daar heb ik op gereageerd. Het is hartstikke fijn om dit werk te doen."

Jarenlang reed Herman twee dagen in de week, van 08:00 uur tot en met 17:00 uur, heen en weer. Als het aan hem lag zou Herman dus nog veel langer als pendelchauffeur werken, maar om zijn vrouw levert hij op deze woensdag de sleutels in. "Mijn vrouw vroeg 'Joh laten we nou eens samen thuis zijn en ik heb ook nog wel een beetje hulp nodig.'. "


Als verrassing en dank was er woensdagmiddag voor de chauffeur een lunch georganiseerd voor hem met oud-collega's en zijn vrouw. Al die jaren achter het stuur heeft Herman zich gewaardeerd gevoeld, door het ziekenhuis en door de mensen die van de dienst gebruik maken. "Het is geen verloren tijd geweest. Als iemand voor dit werk gevoel heeft, raad ik het hem aan dit te gaan doen. Het is het mooiste werk wat er is."&t=35s

Lees ook

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.