gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herman stopt na ruim 11 jaar als chauffeur voor ziekenhuisbezoekers

50b8909369ed35693633cb6e47035c0d.jpg

11 jaar lang pendelde Herman Colijn patiënten en bezoekers van de parkeerplaats naar het Albert Schweitzer ziekenhuis en weer terug. Tot woensdag, toen reed hij - tot zijn spijt - zijn laatste ritje. "Ik had het nog wel een paar jaar willen doen eigenlijk."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De exacte dag waarop de 79-jarige Herman begon kan hij zich niet herinneren, maar hoe hij aan zijn plekje achter het stuur kwam des te beter. "Via een advertentie in de krant vroegen ze mensen om dit werk te doen, daar heb ik op gereageerd. Het is hartstikke fijn om dit werk te doen."

Jarenlang reed Herman twee dagen in de week, van 08:00 uur tot en met 17:00 uur, heen en weer. Als het aan hem lag zou Herman dus nog veel langer als pendelchauffeur werken, maar om zijn vrouw levert hij op deze woensdag de sleutels in. "Mijn vrouw vroeg 'Joh laten we nou eens samen thuis zijn en ik heb ook nog wel een beetje hulp nodig.'. "


Als verrassing en dank was er woensdagmiddag voor de chauffeur een lunch georganiseerd voor hem met oud-collega's en zijn vrouw. Al die jaren achter het stuur heeft Herman zich gewaardeerd gevoeld, door het ziekenhuis en door de mensen die van de dienst gebruik maken. "Het is geen verloren tijd geweest. Als iemand voor dit werk gevoel heeft, raad ik het hem aan dit te gaan doen. Het is het mooiste werk wat er is."&t=35s

Lees ook

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”