gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herman stopt na ruim 11 jaar als chauffeur voor ziekenhuisbezoekers

50b8909369ed35693633cb6e47035c0d.jpg

11 jaar lang pendelde Herman Colijn patiënten en bezoekers van de parkeerplaats naar het Albert Schweitzer ziekenhuis en weer terug. Tot woensdag, toen reed hij - tot zijn spijt - zijn laatste ritje. "Ik had het nog wel een paar jaar willen doen eigenlijk."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De exacte dag waarop de 79-jarige Herman begon kan hij zich niet herinneren, maar hoe hij aan zijn plekje achter het stuur kwam des te beter. "Via een advertentie in de krant vroegen ze mensen om dit werk te doen, daar heb ik op gereageerd. Het is hartstikke fijn om dit werk te doen."

Jarenlang reed Herman twee dagen in de week, van 08:00 uur tot en met 17:00 uur, heen en weer. Als het aan hem lag zou Herman dus nog veel langer als pendelchauffeur werken, maar om zijn vrouw levert hij op deze woensdag de sleutels in. "Mijn vrouw vroeg 'Joh laten we nou eens samen thuis zijn en ik heb ook nog wel een beetje hulp nodig.'. "


Als verrassing en dank was er woensdagmiddag voor de chauffeur een lunch georganiseerd voor hem met oud-collega's en zijn vrouw. Al die jaren achter het stuur heeft Herman zich gewaardeerd gevoeld, door het ziekenhuis en door de mensen die van de dienst gebruik maken. "Het is geen verloren tijd geweest. Als iemand voor dit werk gevoel heeft, raad ik het hem aan dit te gaan doen. Het is het mooiste werk wat er is."&t=35s

Lees ook

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”