Dordrecht, Netherlands

Herman stopt na ruim 11 jaar als chauffeur voor ziekenhuisbezoekers

11 jaar lang pendelde Herman Colijn patiënten en bezoekers van de parkeerplaats naar het Albert Schweitzer ziekenhuis en weer terug. Tot woensdag, toen reed hij - tot zijn spijt - zijn laatste ritje. "Ik had het nog wel een paar jaar willen doen eigenlijk."
Petra Scheurwater | 27 november 2019 17:19 | Aangepast op 27 november 2019 17:19
De exacte dag waarop de 79-jarige Herman begon kan hij zich niet herinneren, maar hoe hij aan zijn plekje achter het stuur kwam des te beter. "Via een advertentie in de krant vroegen ze mensen om dit werk te doen, daar heb ik op gereageerd. Het is hartstikke fijn om dit werk te doen."

Jarenlang reed Herman twee dagen in de week, van 08:00 uur tot en met 17:00 uur, heen en weer. Als het aan hem lag zou Herman dus nog veel langer als pendelchauffeur werken, maar om zijn vrouw levert hij op deze woensdag de sleutels in. "Mijn vrouw vroeg 'Joh laten we nou eens samen thuis zijn en ik heb ook nog wel een beetje hulp nodig.'. "


Als verrassing en dank was er woensdagmiddag voor de chauffeur een lunch georganiseerd voor hem met oud-collega's en zijn vrouw. Al die jaren achter het stuur heeft Herman zich gewaardeerd gevoeld, door het ziekenhuis en door de mensen die van de dienst gebruik maken. "Het is geen verloren tijd geweest. Als iemand voor dit werk gevoel heeft, raad ik het hem aan dit te gaan doen. Het is het mooiste werk wat er is."&t=35s

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...