gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herrie Merwedebrug aangepakt

Het wegdek van de Merwedebrug wordt in twee weekenden vernieuwd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
 
De brug zorgt voor veel verkeerslawaai en bewoners van het Merwehuis in Papendrecht klagen daar al jaren steen en been over. Dat wordt vooral veroorzaakt doordat er speling zit tussen de houten balken waaruit het wegdek bestaat. De stalen bouten werken door de trillingen los en moeten elk jaar worden aangedraaid. Nu is het tijd voor groot onderhoud. De slijtlaag van het wegdek wordt volledig verwijderd en de speling tussen de balken verholpen. Bouten worden zo nodig vernieuwd. Tenslotte wordt weer een zo glad mogelijke epoxy slijtlaag aangebracht. Daarmee zou het verkeerslawaai aanzienlijk moeten verminderen.


Voor de werkzaamheden zal de brug twee weekenden gedeeltelijk afgesloten zijn. De eerste afsluiting valt van vrijdag 30 juni 21.00 uur tot maandag 3 juli 5.00 uur. Dan is de linker rijbaan richting Papendrecht dicht. Veertien dagen later, van vrijdag 14 juli 21.00 uur tot maandag 17 juli 5.00 uur is de rijbaan in de richting van Dordrecht aan de beurt.


De afsluiting vergt wel zorgvuldige afstemming met het openbaar vervoer en vooral ook met de hulpdiensten. Politie, brandweer en ambulance moeten in noodgevallen wel met lage snelheid gebruik kunnen maken van de brug.

Lees ook

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.