gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herrie Merwedebrug aangepakt

Het wegdek van de Merwedebrug wordt in twee weekenden vernieuwd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
 
De brug zorgt voor veel verkeerslawaai en bewoners van het Merwehuis in Papendrecht klagen daar al jaren steen en been over. Dat wordt vooral veroorzaakt doordat er speling zit tussen de houten balken waaruit het wegdek bestaat. De stalen bouten werken door de trillingen los en moeten elk jaar worden aangedraaid. Nu is het tijd voor groot onderhoud. De slijtlaag van het wegdek wordt volledig verwijderd en de speling tussen de balken verholpen. Bouten worden zo nodig vernieuwd. Tenslotte wordt weer een zo glad mogelijke epoxy slijtlaag aangebracht. Daarmee zou het verkeerslawaai aanzienlijk moeten verminderen.


Voor de werkzaamheden zal de brug twee weekenden gedeeltelijk afgesloten zijn. De eerste afsluiting valt van vrijdag 30 juni 21.00 uur tot maandag 3 juli 5.00 uur. Dan is de linker rijbaan richting Papendrecht dicht. Veertien dagen later, van vrijdag 14 juli 21.00 uur tot maandag 17 juli 5.00 uur is de rijbaan in de richting van Dordrecht aan de beurt.


De afsluiting vergt wel zorgvuldige afstemming met het openbaar vervoer en vooral ook met de hulpdiensten. Politie, brandweer en ambulance moeten in noodgevallen wel met lage snelheid gebruik kunnen maken van de brug.

Lees ook

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet mogelijk streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt mogelijk een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 22.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.