gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herrie Merwedebrug aangepakt

Het wegdek van de Merwedebrug wordt in twee weekenden vernieuwd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
 
De brug zorgt voor veel verkeerslawaai en bewoners van het Merwehuis in Papendrecht klagen daar al jaren steen en been over. Dat wordt vooral veroorzaakt doordat er speling zit tussen de houten balken waaruit het wegdek bestaat. De stalen bouten werken door de trillingen los en moeten elk jaar worden aangedraaid. Nu is het tijd voor groot onderhoud. De slijtlaag van het wegdek wordt volledig verwijderd en de speling tussen de balken verholpen. Bouten worden zo nodig vernieuwd. Tenslotte wordt weer een zo glad mogelijke epoxy slijtlaag aangebracht. Daarmee zou het verkeerslawaai aanzienlijk moeten verminderen.


Voor de werkzaamheden zal de brug twee weekenden gedeeltelijk afgesloten zijn. De eerste afsluiting valt van vrijdag 30 juni 21.00 uur tot maandag 3 juli 5.00 uur. Dan is de linker rijbaan richting Papendrecht dicht. Veertien dagen later, van vrijdag 14 juli 21.00 uur tot maandag 17 juli 5.00 uur is de rijbaan in de richting van Dordrecht aan de beurt.


De afsluiting vergt wel zorgvuldige afstemming met het openbaar vervoer en vooral ook met de hulpdiensten. Politie, brandweer en ambulance moeten in noodgevallen wel met lage snelheid gebruik kunnen maken van de brug.

Lees ook

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

archieffotopolitie

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

fatbike1

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

foto

'Enorme plas bloed' op straat blijkt iets heel anders

Flink schrikken voor een bewoner van de Havikstraat in Sliedrecht. Die zag dinsdagochtend een flinke plas bloed liggen en belde daarom de politie. Ter plekke bleek het om iets heel anders te gaan: chilisaus.

kat dierenarts Pexels

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.