gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herrie Merwedebrug aangepakt

Het wegdek van de Merwedebrug wordt in twee weekenden vernieuwd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
 
De brug zorgt voor veel verkeerslawaai en bewoners van het Merwehuis in Papendrecht klagen daar al jaren steen en been over. Dat wordt vooral veroorzaakt doordat er speling zit tussen de houten balken waaruit het wegdek bestaat. De stalen bouten werken door de trillingen los en moeten elk jaar worden aangedraaid. Nu is het tijd voor groot onderhoud. De slijtlaag van het wegdek wordt volledig verwijderd en de speling tussen de balken verholpen. Bouten worden zo nodig vernieuwd. Tenslotte wordt weer een zo glad mogelijke epoxy slijtlaag aangebracht. Daarmee zou het verkeerslawaai aanzienlijk moeten verminderen.


Voor de werkzaamheden zal de brug twee weekenden gedeeltelijk afgesloten zijn. De eerste afsluiting valt van vrijdag 30 juni 21.00 uur tot maandag 3 juli 5.00 uur. Dan is de linker rijbaan richting Papendrecht dicht. Veertien dagen later, van vrijdag 14 juli 21.00 uur tot maandag 17 juli 5.00 uur is de rijbaan in de richting van Dordrecht aan de beurt.


De afsluiting vergt wel zorgvuldige afstemming met het openbaar vervoer en vooral ook met de hulpdiensten. Politie, brandweer en ambulance moeten in noodgevallen wel met lage snelheid gebruik kunnen maken van de brug.

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.