gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herrie Merwedebrug aangepakt

Het wegdek van de Merwedebrug wordt in twee weekenden vernieuwd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
 
De brug zorgt voor veel verkeerslawaai en bewoners van het Merwehuis in Papendrecht klagen daar al jaren steen en been over. Dat wordt vooral veroorzaakt doordat er speling zit tussen de houten balken waaruit het wegdek bestaat. De stalen bouten werken door de trillingen los en moeten elk jaar worden aangedraaid. Nu is het tijd voor groot onderhoud. De slijtlaag van het wegdek wordt volledig verwijderd en de speling tussen de balken verholpen. Bouten worden zo nodig vernieuwd. Tenslotte wordt weer een zo glad mogelijke epoxy slijtlaag aangebracht. Daarmee zou het verkeerslawaai aanzienlijk moeten verminderen.


Voor de werkzaamheden zal de brug twee weekenden gedeeltelijk afgesloten zijn. De eerste afsluiting valt van vrijdag 30 juni 21.00 uur tot maandag 3 juli 5.00 uur. Dan is de linker rijbaan richting Papendrecht dicht. Veertien dagen later, van vrijdag 14 juli 21.00 uur tot maandag 17 juli 5.00 uur is de rijbaan in de richting van Dordrecht aan de beurt.


De afsluiting vergt wel zorgvuldige afstemming met het openbaar vervoer en vooral ook met de hulpdiensten. Politie, brandweer en ambulance moeten in noodgevallen wel met lage snelheid gebruik kunnen maken van de brug.

Lees ook

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.