gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herstelwerk in volle gang na flatbrand, bewoners betalen voorlopig geen huur

fdb84b6f8108c75b357d6e0a688afe07

Een week na de brand op de Troelstraweg staat de getroffen portiekflat flink in de steigers. Werklui herstellen de schade aan het dak. Voor woningcorporatie Trivire is het afwachten hoe snel de werkzaamheden verlopen. Bewoners hoeven volgens woordvoerster Daphne de Borst geen huur te betalen in de komende weken. “Dat is terecht, want ze wonen er niet.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
De bewoners van de zestien appartementen moesten dinsdagavond razendsnel het flatgebouw uit toen het dak in lichterlaaie stond. Inmiddels hebben zij allemaal een onderkomen gevonden voor de weken waarin zij nog niet terug kunnen keren naar hun thuis in de wijk Crabbehof.

“Een groot deel van de bewoners heeft zelf onderdak geregeld”, aldus De Borst. “Vijf mensen die zelf geen opvang konden vinden, hebben wij met Woonbron voorzien van huisvesting.”
Trivire gaf eerder aan dat bewoners vorige week woensdag spullen mochten ophalen. Daarna zou het appartementencomplex worden gesloten voor de herstelwerkzaamheden. Een week later is dat anders, want bewoners mogen overdag gewoon naar binnen om spulletjes te pakken.

Wanneer de eerste bewoners weer naar binnen mogen, kan De Borst nog niet zeggen. Wel kunnen de bewoners van de begane grond als eersten weer hun huis in. “Die verdieping is het minst hard geraakt”, wijst ze op de rook- en waterschade in de flat. “Op de bovenste verdieping, waar een woning helemaal verwoest is, gaat het nog lang duren.”
f0531054de5e88fcb6d959c8b788bcd3
1646f23e9034273fb89a41e68fbbd886

Lees ook

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.