Dordrecht, Netherlands

Heruitgave ‘register op geslachtsnamen’

Het Augustijnenhof gaat een heruitgave verzorgen van het ‘register op de geslachtsnamen’ uit het het standaardwerk ‘Beschryvinge der Stad Dordrecht’ van Matthijs Balen uit 1677.
Gert van der Steen | 26 januari 2017 13:57 | Aangepast op 26 januari 2017 13:57
In dit lijvige werk (1400 bladzijden) kwam in deel vier dit register voor. Het was de genealogie van 40 vooraanstaande regentenfamilies. Het is eeuwenlang het standaardwerk voor de geschiedenis van Dordrecht geweest, totdat in de twintigste eeuw de Geschiedenis van Dordrecht van archivaris Van Dalen verscheen.

In 1909 werd het register opnieuw gepubliceerd. Dat gebeurde in een zeer beperkte oplage van 200 exemplaren. Omdat deze in het antiquariaat vrijwel niet terug te vinden zijn besloot het Augustijnenhof nu dit boek opnieuw uit te brengen.

Het is te verkrijgen bij het Augustijnenhof.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...