Dordrecht, Netherlands

Heruitgave ‘register op geslachtsnamen’

Het Augustijnenhof gaat een heruitgave verzorgen van het ‘register op de geslachtsnamen’ uit het het standaardwerk ‘Beschryvinge der Stad Dordrecht’ van Matthijs Balen uit 1677.
Gert van der Steen | 26 januari 2017 13:57 | Aangepast op 26 januari 2017 13:57
In dit lijvige werk (1400 bladzijden) kwam in deel vier dit register voor. Het was de genealogie van 40 vooraanstaande regentenfamilies. Het is eeuwenlang het standaardwerk voor de geschiedenis van Dordrecht geweest, totdat in de twintigste eeuw de Geschiedenis van Dordrecht van archivaris Van Dalen verscheen.

In 1909 werd het register opnieuw gepubliceerd. Dat gebeurde in een zeer beperkte oplage van 200 exemplaren. Omdat deze in het antiquariaat vrijwel niet terug te vinden zijn besloot het Augustijnenhof nu dit boek opnieuw uit te brengen.

Het is te verkrijgen bij het Augustijnenhof.

Lees ook

Geen code oranje in onze streek, maar wat dan wel?

Het is code oranje in drie provincies vanwege het winterweer: Friesland, Groningen en Drenthe. Maar ...

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: terugkerende pareltjes van vorig jaar

In januari worden op TV Dordrecht zeven van de leukste en interessantste afleveringen uit het najaar...

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Het is deze week, nog meer dan anders, een komen en gaan van fanatieke skiërs en snowboarders bij sk...

Brug over de Noord (N915) blijft dit weekend toch open

De Brug over de Noord (N915) tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht blijft tussen 9 en 12 januar...

Vrijspraak voor rellende mannen tijdens jaarwisseling: onvoldoende bewijs

De rechtbank heeft woensdag zeven verdachten van rellen met oud en nieuw in 's-Gravendeel vrijgespro...