Dordrecht, Netherlands

Heruitgave ‘register op geslachtsnamen’

Het Augustijnenhof gaat een heruitgave verzorgen van het ‘register op de geslachtsnamen’ uit het het standaardwerk ‘Beschryvinge der Stad Dordrecht’ van Matthijs Balen uit 1677.
Gert van der Steen | 26 januari 2017 13:57 | Aangepast op 26 januari 2017 13:57
In dit lijvige werk (1400 bladzijden) kwam in deel vier dit register voor. Het was de genealogie van 40 vooraanstaande regentenfamilies. Het is eeuwenlang het standaardwerk voor de geschiedenis van Dordrecht geweest, totdat in de twintigste eeuw de Geschiedenis van Dordrecht van archivaris Van Dalen verscheen.

In 1909 werd het register opnieuw gepubliceerd. Dat gebeurde in een zeer beperkte oplage van 200 exemplaren. Omdat deze in het antiquariaat vrijwel niet terug te vinden zijn besloot het Augustijnenhof nu dit boek opnieuw uit te brengen.

Het is te verkrijgen bij het Augustijnenhof.

Lees ook

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...

Vertrekkers, nieuwelingen én K-pop aan de Krommedijk

De Plucheplakkers komen uit de winterstop! Omdat FC Dordrecht-Helmond Sport is afgelast, publiceren ...