gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Glazen Huis in Dordrecht: VVD en Gewoon Dordt zien het wel zitten

46780ad65e5f654cc16e4fd28f6184d0

De Dordtse VVD wil het Glazen Huis dit jaar naar Dordrecht halen. Dit voorstel legt de VVD samen met partij Gewoon Dordt voor aan het College van B&W. Zij zien dit als uitgelezen kans om onze stad nog bruisender te maken.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Na het succes van evenementen zoals The Passion, Tour de Femmes, Wantij Live, Dordt in Stoom en Pasar Malam wilt de Dordtse VVD en de partij Gewoon Dordt nu ook het Glazen Huis naar Dordrecht halen. Met alle media-aandacht die dit zal genereren zien zij dit als een perfecte gelegenheid om onze stad in de schijnwerpers te zetten.

Voor- en nadelen
In het voorstel aan het College van B&W vragen de VVD en Gewoon Dordt welke voordelen en nadelen zij denken dat het Glazen Huis kan veroorzaken. De VVD is positief, zij zien velen voordelen. “We moeten kijken naar de toekomst! Wij vinden het belangrijk dat de stad actief nieuwe spraakmakende evenementen probeert aan te trekken, daarnaast is dit super goed voor lokale ondernemers, denk hierbij aan horeca eigenaren. Voor hen komt er zo ook weer geld in het laatje”, vertelt fractievoorzitter van de VVD Rolin den Heijer.

Daarnaast speelt in het voorstel ook de potentiële media-aandacht en de daardoor grotere bezoekersstromen een rol. Ook hebben ze al aan mogelijke locaties gedacht, waarin een goede bereikbaarheid is meegenomen. “Het Statenplein bijvoorbeeld, misschien in samenwerking met de Dordtse Decemberdagen. Dat lijkt ons wel wat, maar we laten de details over aan het College”, vertelt Den Heijer. Voor de VVD een no-brainer dus, maar of het College van B&W er ook zo over denkt is nog maar de vraag.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.