gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Glazen Huis in Dordrecht: VVD en Gewoon Dordt zien het wel zitten

46780ad65e5f654cc16e4fd28f6184d0

De Dordtse VVD wil het Glazen Huis dit jaar naar Dordrecht halen. Dit voorstel legt de VVD samen met partij Gewoon Dordt voor aan het College van B&W. Zij zien dit als uitgelezen kans om onze stad nog bruisender te maken.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Na het succes van evenementen zoals The Passion, Tour de Femmes, Wantij Live, Dordt in Stoom en Pasar Malam wilt de Dordtse VVD en de partij Gewoon Dordt nu ook het Glazen Huis naar Dordrecht halen. Met alle media-aandacht die dit zal genereren zien zij dit als een perfecte gelegenheid om onze stad in de schijnwerpers te zetten.

Voor- en nadelen
In het voorstel aan het College van B&W vragen de VVD en Gewoon Dordt welke voordelen en nadelen zij denken dat het Glazen Huis kan veroorzaken. De VVD is positief, zij zien velen voordelen. “We moeten kijken naar de toekomst! Wij vinden het belangrijk dat de stad actief nieuwe spraakmakende evenementen probeert aan te trekken, daarnaast is dit super goed voor lokale ondernemers, denk hierbij aan horeca eigenaren. Voor hen komt er zo ook weer geld in het laatje”, vertelt fractievoorzitter van de VVD Rolin den Heijer.

Daarnaast speelt in het voorstel ook de potentiële media-aandacht en de daardoor grotere bezoekersstromen een rol. Ook hebben ze al aan mogelijke locaties gedacht, waarin een goede bereikbaarheid is meegenomen. “Het Statenplein bijvoorbeeld, misschien in samenwerking met de Dordtse Decemberdagen. Dat lijkt ons wel wat, maar we laten de details over aan het College”, vertelt Den Heijer. Voor de VVD een no-brainer dus, maar of het College van B&W er ook zo over denkt is nog maar de vraag.

Lees ook

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.