gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Glazen Huis in Dordrecht: VVD en Gewoon Dordt zien het wel zitten

46780ad65e5f654cc16e4fd28f6184d0

De Dordtse VVD wil het Glazen Huis dit jaar naar Dordrecht halen. Dit voorstel legt de VVD samen met partij Gewoon Dordt voor aan het College van B&W. Zij zien dit als uitgelezen kans om onze stad nog bruisender te maken.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Na het succes van evenementen zoals The Passion, Tour de Femmes, Wantij Live, Dordt in Stoom en Pasar Malam wilt de Dordtse VVD en de partij Gewoon Dordt nu ook het Glazen Huis naar Dordrecht halen. Met alle media-aandacht die dit zal genereren zien zij dit als een perfecte gelegenheid om onze stad in de schijnwerpers te zetten.

Voor- en nadelen
In het voorstel aan het College van B&W vragen de VVD en Gewoon Dordt welke voordelen en nadelen zij denken dat het Glazen Huis kan veroorzaken. De VVD is positief, zij zien velen voordelen. “We moeten kijken naar de toekomst! Wij vinden het belangrijk dat de stad actief nieuwe spraakmakende evenementen probeert aan te trekken, daarnaast is dit super goed voor lokale ondernemers, denk hierbij aan horeca eigenaren. Voor hen komt er zo ook weer geld in het laatje”, vertelt fractievoorzitter van de VVD Rolin den Heijer.

Daarnaast speelt in het voorstel ook de potentiële media-aandacht en de daardoor grotere bezoekersstromen een rol. Ook hebben ze al aan mogelijke locaties gedacht, waarin een goede bereikbaarheid is meegenomen. “Het Statenplein bijvoorbeeld, misschien in samenwerking met de Dordtse Decemberdagen. Dat lijkt ons wel wat, maar we laten de details over aan het College”, vertelt Den Heijer. Voor de VVD een no-brainer dus, maar of het College van B&W er ook zo over denkt is nog maar de vraag.

Lees ook

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.