gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Glazen Huis in Dordrecht: VVD en Gewoon Dordt zien het wel zitten

46780ad65e5f654cc16e4fd28f6184d0.jpg

De Dordtse VVD wil het Glazen Huis dit jaar naar Dordrecht halen. Dit voorstel legt de VVD samen met partij Gewoon Dordt voor aan het College van B&W. Zij zien dit als uitgelezen kans om onze stad nog bruisender te maken.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Na het succes van evenementen zoals The Passion, Tour de Femmes, Wantij Live, Dordt in Stoom en Pasar Malam wilt de Dordtse VVD en de partij Gewoon Dordt nu ook het Glazen Huis naar Dordrecht halen. Met alle media-aandacht die dit zal genereren zien zij dit als een perfecte gelegenheid om onze stad in de schijnwerpers te zetten.

Voor- en nadelen
In het voorstel aan het College van B&W vragen de VVD en Gewoon Dordt welke voordelen en nadelen zij denken dat het Glazen Huis kan veroorzaken. De VVD is positief, zij zien velen voordelen. “We moeten kijken naar de toekomst! Wij vinden het belangrijk dat de stad actief nieuwe spraakmakende evenementen probeert aan te trekken, daarnaast is dit super goed voor lokale ondernemers, denk hierbij aan horeca eigenaren. Voor hen komt er zo ook weer geld in het laatje”, vertelt fractievoorzitter van de VVD Rolin den Heijer.

Daarnaast speelt in het voorstel ook de potentiële media-aandacht en de daardoor grotere bezoekersstromen een rol. Ook hebben ze al aan mogelijke locaties gedacht, waarin een goede bereikbaarheid is meegenomen. “Het Statenplein bijvoorbeeld, misschien in samenwerking met de Dordtse Decemberdagen. Dat lijkt ons wel wat, maar we laten de details over aan het College”, vertelt Den Heijer. Voor de VVD een no-brainer dus, maar of het College van B&W er ook zo over denkt is nog maar de vraag.

Lees ook

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.