gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Glazen Huis in Dordrecht: VVD en Gewoon Dordt zien het wel zitten

46780ad65e5f654cc16e4fd28f6184d0.jpg

De Dordtse VVD wil het Glazen Huis dit jaar naar Dordrecht halen. Dit voorstel legt de VVD samen met partij Gewoon Dordt voor aan het College van B&W. Zij zien dit als uitgelezen kans om onze stad nog bruisender te maken.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Na het succes van evenementen zoals The Passion, Tour de Femmes, Wantij Live, Dordt in Stoom en Pasar Malam wilt de Dordtse VVD en de partij Gewoon Dordt nu ook het Glazen Huis naar Dordrecht halen. Met alle media-aandacht die dit zal genereren zien zij dit als een perfecte gelegenheid om onze stad in de schijnwerpers te zetten.

Voor- en nadelen
In het voorstel aan het College van B&W vragen de VVD en Gewoon Dordt welke voordelen en nadelen zij denken dat het Glazen Huis kan veroorzaken. De VVD is positief, zij zien velen voordelen. “We moeten kijken naar de toekomst! Wij vinden het belangrijk dat de stad actief nieuwe spraakmakende evenementen probeert aan te trekken, daarnaast is dit super goed voor lokale ondernemers, denk hierbij aan horeca eigenaren. Voor hen komt er zo ook weer geld in het laatje”, vertelt fractievoorzitter van de VVD Rolin den Heijer.

Daarnaast speelt in het voorstel ook de potentiële media-aandacht en de daardoor grotere bezoekersstromen een rol. Ook hebben ze al aan mogelijke locaties gedacht, waarin een goede bereikbaarheid is meegenomen. “Het Statenplein bijvoorbeeld, misschien in samenwerking met de Dordtse Decemberdagen. Dat lijkt ons wel wat, maar we laten de details over aan het College”, vertelt Den Heijer. Voor de VVD een no-brainer dus, maar of het College van B&W er ook zo over denkt is nog maar de vraag.

Lees ook

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.