Dordrecht, Netherlands

Het Hof ‘demonstreert’ richting heropening: ‘Ervoor zorgen dat er wat reuring is’

Protestborden om aandacht te vragen voor Het Hof Corrado Francke
“Je beleeft het in Het Hof. Vrijheid! Vrijheid!” Een bijzonder beeld zaterdagmiddag in de binnenstad. Het Hof van Nederland, dat over twee weken de deuren weer opent na een lange verbouwing, organiseerde een demonstratie. Althans, zo leek het.
Corrado Francke | 11 juni 2022 14:59 | Aangepast op 11 juni 2022 14:59
“Als je opengaat, moet je ervoor zorgen dat er wat reuring is. Dat iedereen je weer weet te vinden”, verklaart Gertjan Schouten namens Het Hof het opvallende tafereel, dat voor veel verbaasde gezichten in de binnenstad zorgde.

Volgens Schouten was de demonstratie “een combinatie van promotie en mensen laten nadenken over hun eigen vrijheid”.

Door de opvallende aanwezigheid wil Het Hof weer stijgende bezoekersaantallen zien, iets wat in de afgelopen jaren minder goed lukte. Vanaf 25 juni is er weer van alles te zien. “Aan de hand van de collectie vertellen wij vertalen over hoe wij vroeger omgingen met onze vrijheden. Maar het gaat ook over het nu, wat vrijheid voor jou betekent. We zeggen ook: koester jouw eigen vrijheid en respecteer die van een ander.”

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...