gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het huis uit en opzoek naar nieuwe woning

Bewoners van de portiekflats in Oud-Kirspijn moeten eind december hun woningen verlaten en dat zagen de bewoners niet aan komen.

Charlotte van denBroeke |  | Aangepast op
De sloop van 296 portiekflatwoningen werd in 2010 al vastgesteld en in 2014 zouden de woningen gesloopt worden. Omdat de plannen toen nog niet goed op orde waren, wordt het nu pas uitgevoerd. De meeste inwonende hebben een brief ontvangen waarin staat dat op 19 december de portiekflats in de Meindert Hobbemastraat, Johannes Vermeerstraat en Pieter de Hoochstraat worden afgebroken.


Volgens sommige buurtbewoners hebben velen nog geen brief ontvangen. Toch moeten zij opzoek gaan naar nieuwe woningen, maar dat verloopt niet soepel en hulp krijgen ze niet. Trivire biedt hulp aan bij de mensen die daar naar vragen en bieden tips en advies aan. Bovendien vinden bewoners die tegenover de flats wonen dat portiekbewoners dit allang hadden kunnen zien aankomen. “In het contract staat dat de flats uiteindelijk gesloopt worden en daar heeft iedereen die daar woont voor getekend.’’ Daarna vervolgt de vrouw dat ze het niet erg vind als de flats eindelijk weggaan. Zo zou er veel rotzooi worden veroorzaakt door de bewoners uit de flats en ziet het er ook erg vervallen uit. Wel heeft de vrouw medelijden met de mensen die nu een nieuw huis moeten zoeken.


Nu komen er eengezinswoningen op de plek van de portiekflats. Ook komen er appartementen te staan, maar de programmering is nog niet helemaal duidelijk. De flats worden gesloopt vanwege technische redenen.


Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.