gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het huis uit en opzoek naar nieuwe woning

Bewoners van de portiekflats in Oud-Kirspijn moeten eind december hun woningen verlaten en dat zagen de bewoners niet aan komen.

Charlotte van denBroeke |  | Aangepast op
De sloop van 296 portiekflatwoningen werd in 2010 al vastgesteld en in 2014 zouden de woningen gesloopt worden. Omdat de plannen toen nog niet goed op orde waren, wordt het nu pas uitgevoerd. De meeste inwonende hebben een brief ontvangen waarin staat dat op 19 december de portiekflats in de Meindert Hobbemastraat, Johannes Vermeerstraat en Pieter de Hoochstraat worden afgebroken.


Volgens sommige buurtbewoners hebben velen nog geen brief ontvangen. Toch moeten zij opzoek gaan naar nieuwe woningen, maar dat verloopt niet soepel en hulp krijgen ze niet. Trivire biedt hulp aan bij de mensen die daar naar vragen en bieden tips en advies aan. Bovendien vinden bewoners die tegenover de flats wonen dat portiekbewoners dit allang hadden kunnen zien aankomen. “In het contract staat dat de flats uiteindelijk gesloopt worden en daar heeft iedereen die daar woont voor getekend.’’ Daarna vervolgt de vrouw dat ze het niet erg vind als de flats eindelijk weggaan. Zo zou er veel rotzooi worden veroorzaakt door de bewoners uit de flats en ziet het er ook erg vervallen uit. Wel heeft de vrouw medelijden met de mensen die nu een nieuw huis moeten zoeken.


Nu komen er eengezinswoningen op de plek van de portiekflats. Ook komen er appartementen te staan, maar de programmering is nog niet helemaal duidelijk. De flats worden gesloopt vanwege technische redenen.


Lees ook

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.

WhatsApp Image 2026-04-20 at 09.16.24.jpeg

Opnieuw een bedrijfsbusje in brand in deze Dordtse wijk

Voor de tweede keer in vier dagen is in Stadspolders een bedrijfsbus verwoest door brand. In de nacht van zondag op maandag was het raak op het Van Ravesteyn-erf in de Dordtse wijk.

ongeluka15.png

Veel vertraging op A15 na ongeluk met meerdere voertuigen

Verkeer op de A15 vanuit Gorinchem richting Ridderkerk moest maandagochtend rekening houden met veel vertraging. Ter hoogte van afslag Papendrecht is een ongeluk gebeurd. Twee rijstroken waren daarom dicht, meldt Rijkswaterstaat.

IMG_3316.JPG

Familie De Vries wint stuk grond van Werelderfgoed Kinderdijk

Minder tegels en meer groen. Dat is waar het NK Tegelwippen om draait, met als doel om onze streek beter te beschermen tegen hevige regenval en extreme hitte. Deelnemers maken kans op een uniek stukje grond, ter grootte van een tegel, van iconische plekken in Nederland, waaronder de molens in Kinderdijk. Familie De Vries kwam als een van de winnaar uit de bus en is nu in het bezit van een stukje UNESCO-erfgoed. “Ik vind het heel bijzonder!”

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.