gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het huis uit en opzoek naar nieuwe woning

Bewoners van de portiekflats in Oud-Kirspijn moeten eind december hun woningen verlaten en dat zagen de bewoners niet aan komen.

Charlotte van denBroeke |  | Aangepast op
De sloop van 296 portiekflatwoningen werd in 2010 al vastgesteld en in 2014 zouden de woningen gesloopt worden. Omdat de plannen toen nog niet goed op orde waren, wordt het nu pas uitgevoerd. De meeste inwonende hebben een brief ontvangen waarin staat dat op 19 december de portiekflats in de Meindert Hobbemastraat, Johannes Vermeerstraat en Pieter de Hoochstraat worden afgebroken.


Volgens sommige buurtbewoners hebben velen nog geen brief ontvangen. Toch moeten zij opzoek gaan naar nieuwe woningen, maar dat verloopt niet soepel en hulp krijgen ze niet. Trivire biedt hulp aan bij de mensen die daar naar vragen en bieden tips en advies aan. Bovendien vinden bewoners die tegenover de flats wonen dat portiekbewoners dit allang hadden kunnen zien aankomen. “In het contract staat dat de flats uiteindelijk gesloopt worden en daar heeft iedereen die daar woont voor getekend.’’ Daarna vervolgt de vrouw dat ze het niet erg vind als de flats eindelijk weggaan. Zo zou er veel rotzooi worden veroorzaakt door de bewoners uit de flats en ziet het er ook erg vervallen uit. Wel heeft de vrouw medelijden met de mensen die nu een nieuw huis moeten zoeken.


Nu komen er eengezinswoningen op de plek van de portiekflats. Ook komen er appartementen te staan, maar de programmering is nog niet helemaal duidelijk. De flats worden gesloopt vanwege technische redenen.


Lees ook

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.