Dordrecht, Netherlands

Het huis uit en opzoek naar nieuwe woning

Bewoners van de portiekflats in Oud-Kirspijn moeten eind december hun woningen verlaten en dat zagen de bewoners niet aan komen.
Charlotte van denBroeke | 5 juli 2016 17:36 | Aangepast op 5 juli 2016 17:36
De sloop van 296 portiekflatwoningen werd in 2010 al vastgesteld en in 2014 zouden de woningen gesloopt worden. Omdat de plannen toen nog niet goed op orde waren, wordt het nu pas uitgevoerd. De meeste inwonende hebben een brief ontvangen waarin staat dat op 19 december de portiekflats in de Meindert Hobbemastraat, Johannes Vermeerstraat en Pieter de Hoochstraat worden afgebroken.


Volgens sommige buurtbewoners hebben velen nog geen brief ontvangen. Toch moeten zij opzoek gaan naar nieuwe woningen, maar dat verloopt niet soepel en hulp krijgen ze niet. Trivire biedt hulp aan bij de mensen die daar naar vragen en bieden tips en advies aan. Bovendien vinden bewoners die tegenover de flats wonen dat portiekbewoners dit allang hadden kunnen zien aankomen. “In het contract staat dat de flats uiteindelijk gesloopt worden en daar heeft iedereen die daar woont voor getekend.’’ Daarna vervolgt de vrouw dat ze het niet erg vind als de flats eindelijk weggaan. Zo zou er veel rotzooi worden veroorzaakt door de bewoners uit de flats en ziet het er ook erg vervallen uit. Wel heeft de vrouw medelijden met de mensen die nu een nieuw huis moeten zoeken.


Nu komen er eengezinswoningen op de plek van de portiekflats. Ook komen er appartementen te staan, maar de programmering is nog niet helemaal duidelijk. De flats worden gesloopt vanwege technische redenen.


Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...