Dordrecht, Netherlands

Het is bijna weer zover: carnaval in Ooi- en Ramsgat

In Ooi- en Ramsgat, zoals de stad tijdens het carnaval wordt genoemd, organiseert Merwekrabbers Dordrecht al sinds jaar en dag het carnavalsprogramma. Ook dit jaar gaat het weer los, met de carnavalsoptocht, het pleinfeest, de prijsuitreiking en de carnavalsavond. De sleutel van de stad wordt zaterdagochtend om 11.11 uur officieel overdragen aan overdracht De start van carnaval begint om 11.11 uur bij het Stadhuis, want daar is de sleuteloverdracht.
Redactie RTV Dordrecht | 9 februari 2024 17:12 | Aangepast op 9 februari 2024 17:12
De sleutel wordt in de hal van het Dordtse stadhuis door burgemeester Wouter Kolff overgedragen aan prins Krabbejanus XXXVII, in het gewone leven bekend als Dordtenaar Peter Glimmeveen en zelfstandig ondernemer in de schoonmaakbranche.

De carnavalsrevue, al voor de zevende keer georganiseerd door Merwekrabbers Dordrecht, begint om 14.00 uur vanaf het Energiehuis op de Noordendijk. Na een rondrit eindigt de stoet rond 15.00 uur op het Scheffersplein. Daar wordt het feest vervolgens uitgebouwd met om 17.00 uur de prijsuitreiking.

Maar wie na 19.00 uur nog door wil feesten kan op diverse plekken in de stad terecht. Kan je nog niet wachten, kijk dan hieronder terug op het carnavalsfeest van vorig jaar.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...