Dordrecht, Netherlands

Het is vandaag Internationale Hamburgerdag

28 mei is Internationale Hamburgerdag. Reden genoeg om zelf ook een hamburger te eten. Verslaggever Dennis Koorevaar deed dat, vrijdagmiddag, met cameraman Jordy Hijman bij Brut Burgers & Steaks aan de Groenmarkt. We vragen aan Tim Pieters, medewerker bij Brut, wat nou het geheim is van een goede hamburger.
Vivian Rutte | 28 mei 2021 16:38 | Aangepast op 28 mei 2021 16:38
28 mei is het Internationale Hamburgerdag. Verslaggever Dennis Koorevaar en cameraman Jordy Hijman gingen langs bij Brut Burgers & Steaks aan de Groenmarkt. Ze vragen aan Tim Pieters, medewerker bij Brut, wat nou het geheim is van een goede hamburger.

“Een goede hamburger maak je door gebruik te maken van verse producten,” vertelt Tim. “Dat doen wij ook. Iedere dag worden er verse producten geleverd. Ook is het belangrijk dat je origineel blijft. Zo vervangen we regelmatig de kaart en proberen we aan te sluiten op wat op het moment hip is.”

Als we de burger geserveerd krijgen vraag ik of dit nu is wat een goede hamburger moet zijn. “Wij denken van wel,” zegt Tim dan lachend. “Jij gaat hem zo proeven, maar wij denken van wel.” En inderdaad; prima burgertje.

“Door corona hebben we een aangepaste kaart met momenteel acht verschillende hamburgers op het menu,” vertelt Tim. “Normaal zijn dat er zeker elf.” Het afgelopen anderhalf jaar is ook voor de burgerzaak een moeilijke periode geweest, geeft Tim aan. Zo zijn ze begonnen met bezorgen en moesten ze snel inspelen op de op dat moment geldende regels. “We zijn in de eerste week meteen gaan bezorgen en we zouden wel zien voor hoe lang dat moest. We hebben voor ons idee een derde bedrijf gestart in die periode.” Hij is dan ook blij dat binnenkort de maatregelen weer versoepelen en bezorgen straks niet meer nodig is.

De eerste mensen zaten begin van de middag al op het terras; “Ik hoop dat ze nog een hamburgertje bestellen vanmiddag.”

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...

Een tiental mensen in winteropvang Leger des Heils: 'Nu meer behoefte aan'

Tijdens de strenge winterdagen met hevige sneeuwval doet het Leger des Heils in Dordrecht een extra ...

Rijexamens opnieuw afgelast: ‘We zien echt gevaarlijke dingen op de weg’

Alle rijexamens in onze streek zijn afgelast. Net als maandag zijn de examens die gereden zouden wor...

Kwart leerlingen van deze middelbare school mist eerste schooldag van het jaar door winterweer

De winterse buien en bijkomende problemen op de weg en het openbaar vervoer deze week hebben ook gev...

Auto in vlammen op in Krispijn, mogelijk opzet

Een auto in de Dordtse wijk Krispijn is maandagavond verwoest door een uitslaande brand. Van de gepa...

Stille helden van de winter: op pad met de sneeuwschuivers van onze regio

“Ze bellen me gewoon mijn bed uit”, vertelt een lachende sneeuwschuiver-chauffeur Nick van Loenen. “...