gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het is weer rustig in het Weizigtpark

Al twee weken na de plaatsing van camera's blijkt de rust in het Weizigtpark te zijn teruggekeerd. Ondanks intensief surveilleren kregen politie en toezichthouders dat de afgelopen jaren niet voor elkaar.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Daarom vroegen we de gemeente ook om hier cameratoezicht in te voeren. En we merken nu inderdaad al goed, dat het helpt", zegt wijkagent Kevin Steenbruggen; "De hangjeugd zien we helemaal niet meer en dankzij camerabeelden zijn al drie wijkverboden uitgedeeld."

Drinken en blowen

Naast hangjeugd, die op sommige plekken al vanaf tien uur 's morgens zat te drinken en te blowen, was het park ook een verblijfsplaats voor alcoholisten en drugsverslaafden. 's Avonds werden mensen lastig gevallen, geïntimideerd en soms beroofd of mishandeld.


De gemeente hing eerder al camera's op aan de achterzijde van het centraal station dat grenst aan het park. Ook gold er een verbod om alcohol en drugs te gebruiken, werd er op enge plekken extra gesnoeid en is een bank weggehaald waar overlastgevers vaak op zaten.

"Toen de politie met het verzoek om camera's kwam heeft burgemeester Van der Velden besloten om deze zomer een proef te doen. Of het cameratoezicht op 12 oktober weer ophoudt? Dat mag de nieuwe burgemeester straks besluiten", zegt Christien ter Linde van de gemeente.

Schijten in de struiken

"Van mij mogen ze die camera's lekker laten hangen", zegt een voorbijganger. Ook de leidsters van de kinderopvang zijn er blij mee: "De kinderen spelen hier graag, maar ze vonden nog wel eens wat, dat is nu voorbij."

Een man, die z'n hond uitlaat, wijst naar de struiken: "Die lui zaten daar elke dag te schijten". Een wijkbewoonster vertaalt het gevoel van veel forenzen, die van en naar het station door het park moeten: "Je voelde je hier 's avonds niet op je gemak. Met die camera's is het veiliger geworden."

Lees ook

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.