Dordrecht, Netherlands

Het jaar van het Dordtse slavernij-excuses: 'Mijn overgrootmoeder is in slavernij geboren'

In 'Het Jaar Van' bezoeken we enkele streekgenoten voor wie dit jaar éxtra bijzonder was. Van politiek tot sport en van kunst tot excuses, 2024 was erg bewogen. Samen met hen die het zo bewogen maakten, blikken we terug. Vandaag: het Dordtse slavernij-excuses.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | Jasmijn Thomassen | 27 december 2024 12:00 | Aangepast op 27 december 2024 11:23
Erkenning, herstel en het bouwen aan een gezamenlijke toekomst. Het zijn dé redenen voor stadsbesturen in het hele land om excuses te maken voor het aandeel dat hun voorgangers hadden in de slavernij. Oud-burgemeester Wouter Kolff deed dat dit jaar in Dordrecht.

De stad had in de 16e en 17e eeuw een enorme, zelfs aanjagende rol in de exploitatie van tot slaafgemaakten, blijkt uit recent onderzoek. Dordrecht was de derde suikerstad van Holland en is historisch gezien enorm verbonden met kolonialisme en slavernij.


De derde aflevering van ‘Het Jaar Van’ is vrijdagavond 27 december vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en wordt ieder uur herhaald. Bekijk hem nu alvast via ons YouTube-kanaal.

Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

7-0 nederlaag valt zwaar bij FC Dordrecht: 'Het was een horroravond'

De schade bij FC Dordrecht is groot na de wanprestatie in Tilburg donderdag. Talloze fouten, veel fr...

FC Dordrecht gaat keihard af in Tilburg en is meteen uitgebekerd

Het bekeravontuur van FC Dordrecht zit er alweer na één duel op. De ploeg is sowieso al geen 'vriend...

The day after: zo kijkt de Dordtse D66 naar de verkiezingsuitslag

Het zonnetje schijnt letterlijk en figuurlijk vandaag voor D66. De partij boekte woensdagavond een m...

Leraren en scholieren rennen voor goede doel DrechtStadLoop: 'Hopen de duizend aan te tikken'

Leerlingen van het Insula College Koningsstraat rennen deze zondag de DrechtStadLoop en zamelen geld...

Docuserie 'Zeespiegels' op TV Dordrecht

Wat zijn de gevolgen van de klimaatverandering voor onze regio? Over deze vraag maakte Gerlanda Wijn...

Jongen (18) met geweld beroofd, niemand greep in

Een 18-jarige jongeman uit Dordrecht is woensdagmiddag beroofd ter hoogte van een tunneltje onder ro...