Dordrecht, Netherlands

Het kan nog alle kanten op met fietsplan

De vraag of we binnenkort overdag mogen fietsen op de Voorstraat is nog niet beantwoord. De stemmen gaan vrijwel gelijk op. Dat bleek dinsdagavond tijdens een vergadering van de adviescommissie.
Peter Tromp | 1 februari 2017 21:46 | Aangepast op 1 februari 2017 21:46
Vooral winkeliers spreken zich uit tegen het voorstel om fietsers toe te laten in het voetgangersgebied. Zij vrezen overlast en gevaarlijke situaties. Onder andere Beter voor Dordt deelt hun vrees. Volgens raadslid Eline van der Vorm gaat het ook mis in andere steden waar al gefietst mag worden. “In Den Haag willen winkeliers dat de maatregel wordt teruggedraaid. Dan zie je dat dat erg lastig is. Die situatie wil ik hier voorkomen”.

Voorstanders vertrouwen op zelfregulering. Als het druk is, kan je niet fietsen. Dan moet je wel lopen.

Verkeerswethouder Rik van der Linden wijst er nog eens op dat we niet overal op de Voorstraat mogen fietsen. Ook de weekmarkt blijft een voetgangerszone.

Het besluit wordt 21 februari genomen. Het gaat dan om een experiment en nog geen definitieve maatregel.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...