gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het Lichtpaleis ontvangt 'Gouden Bakkie' award

9bdcfa63334770428b78a5b78a168972

Het Lichtpaleis heeft de Wecycle Gouden Bakkie award ontvangen. De speciaalzaak in woonhuisverlichting in de Spuistraat heeft de award ontvangen wegens het succesvol inzamelen van afgedankte verlichting en consumentenarmaturen.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Het Lichtpaleis heeft diverse inzamelmiddelen in het magazijn staan: één voor lampen, batterijen, elektronische componenten en één voor armaturen. Eigenaar René van der Knaap geeft zijn klanten bij voorkeur persoonlijke voorlichting als het gaat om het inleveren van energiezuinige lampen en armaturen.

Voorheen werden de oude armaturen door het Lichtpaleis gedemonteerd, waarna het metaal werd verkocht aan een oud ijzerhandel. “Nu we weten dat die praktijk niet voldoet aan de regelgeving, gaat alles rechtstreeks naar Wecycle. En dat leidt natuurlijk tot een flinke stijging van het aantal ingezamelde kilo’s”, vertelt Van der Knaap.

Wecycle reikt de Gouden Bakkie Awards uit in opdracht van de Stichting LightRec Nederland. Het doel van de awards is om partners te belonen voor de inzameling en hun voorbeeldgedrag. Wecycle laat de energiezuinige lampen en armaturen optimaal recyclen. Hierdoor blijven grondstoffen behouden, komen schadelijke stoffen niet in het milieu terecht en wordt de uitstoot van C02 vermeden.

Foto: Wecycle

Lees ook

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.