gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het was een warme, maar geslaagde editie van Wantijpop 2023

5cc9c3b9a5017de4aa37aa81236c5c24

Het was warm, maar vooral gezellig in het Dordtse Wantijpark tijdens Wantijpop. De zesentwintigste editie bestond uit veel water drinken, goed insmeren en muziek van onder andere Jaap Reesema, Antoon, Froukje en Waylon. Het jaarlijkse ons-kent-ons evenement was volgens de vele bezoekers weer geslaagd.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Bij binnenkomst in het park waan je jezelf meteen in de drukte. Veel mensen met blije gezichten die zoveel mogelijk een plekje in de schaduw proberen te zoeken. “We zitten hier prima. We zien iedereen voorbij komen,” vertelt een van de bezoekers. Een ander vult aan: “We komen ieder jaar. Zolang het mogelijk is gaan we.”

Een ander zit in de buurt van een paar eetkraampjes in de schaduw zich in te smeren. “Ik wil niet verbranden. Het is erg warm. Verder moet je vandaag goed water drinken en zo veel mogelijk in de schaduw blijven zitten. Zeker hier en dan hoor je de muziek ook nog.”

Froukje
Tegen 20.30 uur vinden we vooraan bij het hoofdpodium echte Froukje fans. “Ze is gewoon een vibe”, vertelt er een. “Ik verwacht een hele leuke sfeer.” Een ander heeft al een aantal optredens van Froukje gezien. “Er hangt vandaag een leuke sfeer met leuke mensen en dan ook nog Froukje!”

Als het gedurende de avond langzaam donker begint te worden daalt de temperatuur ook. De EHBO had een drukke dag. Zij stonden regelmatig met sponsen het publiek te verkoelen. Ook bij de extra watertappunten was het druk. Tot slot staat Waylon op het hoofdpodium. Als hij zijn versie doet van ‘Blauw’ – origineel van The Scene – gaat het veld nog een keer los.

Om 23.00 uur klinken de laatste tonen en keert de rust weer terug in het Wantijpark. Wantijpop 2023 herbeleven? Kijk dan hier naar onze reportage of kijk donderdag vanaf 18.00 uur naar EilandLeven op TV Dordrecht.

Lees meer over:

|

Lees ook

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.