gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het waterpeil in de Biesbosch is gestegen

a209c9a592cce7181021051c89f51fd8

Er stroomt weer water van de Nieuwe Merwede naar de Dordtse Biesbosch.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De buitendijkse kreek tussen de rivier en het Johannes Visgemaal, die vorige week voor het eerst sinds mensenheugenis was drooggevallen, staat weer vol met water.

"Dat komt niet door regenval, maar puur door het draaien van de wind naar het westen", weet boswachter Thomas van der Es. "Bij westenwind wordt het water vanuit het Haringvliet wat opgestuwd en daardoor is het waterpeil hier weer gestegen."

Het verschil met een week eerder lijkt enorm, maar dat is gezichtsbedrog. "Vergis je niet, het is een hele ondiepe kreek en het verschil tussen eb en vloed is hier ook maar zo'n dertig centimeter. Twintig minder dan aan de andere kant van de Biesbosch."

Niet alleen de boeren zijn blij met de hernieuwde toevoer van water. "We zijn in de Dordtse Biesbosch bezig met vernatting, daarvoor is dit water hard nodig. Maar voor de natuur is er nog veel meer water nodig. En niet alleen in de Biesbosch", zegt Van der Es.
35807d4b06fe0432f55d8dcfdf822a06
7ced34228431214f1adee54ded55425c

Lees ook

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.