gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het waterpeil in de Biesbosch is gestegen

a209c9a592cce7181021051c89f51fd8

Er stroomt weer water van de Nieuwe Merwede naar de Dordtse Biesbosch.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De buitendijkse kreek tussen de rivier en het Johannes Visgemaal, die vorige week voor het eerst sinds mensenheugenis was drooggevallen, staat weer vol met water.

"Dat komt niet door regenval, maar puur door het draaien van de wind naar het westen", weet boswachter Thomas van der Es. "Bij westenwind wordt het water vanuit het Haringvliet wat opgestuwd en daardoor is het waterpeil hier weer gestegen."

Het verschil met een week eerder lijkt enorm, maar dat is gezichtsbedrog. "Vergis je niet, het is een hele ondiepe kreek en het verschil tussen eb en vloed is hier ook maar zo'n dertig centimeter. Twintig minder dan aan de andere kant van de Biesbosch."

Niet alleen de boeren zijn blij met de hernieuwde toevoer van water. "We zijn in de Dordtse Biesbosch bezig met vernatting, daarvoor is dit water hard nodig. Maar voor de natuur is er nog veel meer water nodig. En niet alleen in de Biesbosch", zegt Van der Es.
35807d4b06fe0432f55d8dcfdf822a06
7ced34228431214f1adee54ded55425c

Lees ook

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.