gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het waterpeil in de Biesbosch is gestegen

a209c9a592cce7181021051c89f51fd8

Er stroomt weer water van de Nieuwe Merwede naar de Dordtse Biesbosch.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De buitendijkse kreek tussen de rivier en het Johannes Visgemaal, die vorige week voor het eerst sinds mensenheugenis was drooggevallen, staat weer vol met water.

"Dat komt niet door regenval, maar puur door het draaien van de wind naar het westen", weet boswachter Thomas van der Es. "Bij westenwind wordt het water vanuit het Haringvliet wat opgestuwd en daardoor is het waterpeil hier weer gestegen."

Het verschil met een week eerder lijkt enorm, maar dat is gezichtsbedrog. "Vergis je niet, het is een hele ondiepe kreek en het verschil tussen eb en vloed is hier ook maar zo'n dertig centimeter. Twintig minder dan aan de andere kant van de Biesbosch."

Niet alleen de boeren zijn blij met de hernieuwde toevoer van water. "We zijn in de Dordtse Biesbosch bezig met vernatting, daarvoor is dit water hard nodig. Maar voor de natuur is er nog veel meer water nodig. En niet alleen in de Biesbosch", zegt Van der Es.
35807d4b06fe0432f55d8dcfdf822a06
7ced34228431214f1adee54ded55425c

Lees ook

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.