gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het waterpeil in de Biesbosch is gestegen

a209c9a592cce7181021051c89f51fd8

Er stroomt weer water van de Nieuwe Merwede naar de Dordtse Biesbosch.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De buitendijkse kreek tussen de rivier en het Johannes Visgemaal, die vorige week voor het eerst sinds mensenheugenis was drooggevallen, staat weer vol met water.

"Dat komt niet door regenval, maar puur door het draaien van de wind naar het westen", weet boswachter Thomas van der Es. "Bij westenwind wordt het water vanuit het Haringvliet wat opgestuwd en daardoor is het waterpeil hier weer gestegen."

Het verschil met een week eerder lijkt enorm, maar dat is gezichtsbedrog. "Vergis je niet, het is een hele ondiepe kreek en het verschil tussen eb en vloed is hier ook maar zo'n dertig centimeter. Twintig minder dan aan de andere kant van de Biesbosch."

Niet alleen de boeren zijn blij met de hernieuwde toevoer van water. "We zijn in de Dordtse Biesbosch bezig met vernatting, daarvoor is dit water hard nodig. Maar voor de natuur is er nog veel meer water nodig. En niet alleen in de Biesbosch", zegt Van der Es.
35807d4b06fe0432f55d8dcfdf822a06
7ced34228431214f1adee54ded55425c

Lees ook

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.