gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

High Five Foundation viert vijfde verjaardag met 200 kinderen in Efteling

089c583e6df633a1950368ab8bfb0139.jpg

Een dagje Efteling, welk kind wil dat nu niet? Voor kinderen uit minderbedeelde gezinnen is het pretpark vaak onbereikbaar. Maar de High Five Foundation maakte het voor bijna 200 kinderen zaterdag toch mogelijk.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De kinderen worden in het pretpark begeleid door 70 vrijwilligers. "Je krijgt een aantal kinderen toebedeeld, drie of vier en die heb je heel de dag onder je hoede", legt één van de begeleiders uit. "Het leuke is het plezier dat je ziet bij die kinderen, daar doe je het voor."

"In de Efteling kunnen de kinderen de hele dag plezier maken," zegt ook Judit Holster van de High Five foundation. "En als we terugkomen dan mogen de ouders, voor deze keer omdat we vijf jaar bestaan, eten in het Wantijpaviljoen. Daar sluiten we dan mee af."

"Wij worden heel erg verwend", is één van de ouders lovend over het iniatief. "Mijn kinderen zijn vandaag al verwend. Dat is alweer voor de zoveelste keer. Het is super, we zijn er heel dankbaar voor. Allemaal een dagje ontspannen."

Jaarlijks organiseert de foundation vijf dagen om kinderen uit gezinnen die minder te besteden hebben onbezorgd te laten genieten.

Lees ook

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin in Dordrecht is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.