gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

High Five Foundation viert vijfde verjaardag met 200 kinderen in Efteling

089c583e6df633a1950368ab8bfb0139

Een dagje Efteling, welk kind wil dat nu niet? Voor kinderen uit minderbedeelde gezinnen is het pretpark vaak onbereikbaar. Maar de High Five Foundation maakte het voor bijna 200 kinderen zaterdag toch mogelijk.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De kinderen worden in het pretpark begeleid door 70 vrijwilligers. "Je krijgt een aantal kinderen toebedeeld, drie of vier en die heb je heel de dag onder je hoede", legt één van de begeleiders uit. "Het leuke is het plezier dat je ziet bij die kinderen, daar doe je het voor."

"In de Efteling kunnen de kinderen de hele dag plezier maken," zegt ook Judit Holster van de High Five foundation. "En als we terugkomen dan mogen de ouders, voor deze keer omdat we vijf jaar bestaan, eten in het Wantijpaviljoen. Daar sluiten we dan mee af."

"Wij worden heel erg verwend", is één van de ouders lovend over het iniatief. "Mijn kinderen zijn vandaag al verwend. Dat is alweer voor de zoveelste keer. Het is super, we zijn er heel dankbaar voor. Allemaal een dagje ontspannen."

Jaarlijks organiseert de foundation vijf dagen om kinderen uit gezinnen die minder te besteden hebben onbezorgd te laten genieten.

Lees ook

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.