gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

High Five Foundation viert vijfde verjaardag met 200 kinderen in Efteling

089c583e6df633a1950368ab8bfb0139

Een dagje Efteling, welk kind wil dat nu niet? Voor kinderen uit minderbedeelde gezinnen is het pretpark vaak onbereikbaar. Maar de High Five Foundation maakte het voor bijna 200 kinderen zaterdag toch mogelijk.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De kinderen worden in het pretpark begeleid door 70 vrijwilligers. "Je krijgt een aantal kinderen toebedeeld, drie of vier en die heb je heel de dag onder je hoede", legt één van de begeleiders uit. "Het leuke is het plezier dat je ziet bij die kinderen, daar doe je het voor."

"In de Efteling kunnen de kinderen de hele dag plezier maken," zegt ook Judit Holster van de High Five foundation. "En als we terugkomen dan mogen de ouders, voor deze keer omdat we vijf jaar bestaan, eten in het Wantijpaviljoen. Daar sluiten we dan mee af."

"Wij worden heel erg verwend", is één van de ouders lovend over het iniatief. "Mijn kinderen zijn vandaag al verwend. Dat is alweer voor de zoveelste keer. Het is super, we zijn er heel dankbaar voor. Allemaal een dagje ontspannen."

Jaarlijks organiseert de foundation vijf dagen om kinderen uit gezinnen die minder te besteden hebben onbezorgd te laten genieten.

Lees ook

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."