gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

High Five Foundation viert vijfde verjaardag met 200 kinderen in Efteling

089c583e6df633a1950368ab8bfb0139

Een dagje Efteling, welk kind wil dat nu niet? Voor kinderen uit minderbedeelde gezinnen is het pretpark vaak onbereikbaar. Maar de High Five Foundation maakte het voor bijna 200 kinderen zaterdag toch mogelijk.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De kinderen worden in het pretpark begeleid door 70 vrijwilligers. "Je krijgt een aantal kinderen toebedeeld, drie of vier en die heb je heel de dag onder je hoede", legt één van de begeleiders uit. "Het leuke is het plezier dat je ziet bij die kinderen, daar doe je het voor."

"In de Efteling kunnen de kinderen de hele dag plezier maken," zegt ook Judit Holster van de High Five foundation. "En als we terugkomen dan mogen de ouders, voor deze keer omdat we vijf jaar bestaan, eten in het Wantijpaviljoen. Daar sluiten we dan mee af."

"Wij worden heel erg verwend", is één van de ouders lovend over het iniatief. "Mijn kinderen zijn vandaag al verwend. Dat is alweer voor de zoveelste keer. Het is super, we zijn er heel dankbaar voor. Allemaal een dagje ontspannen."

Jaarlijks organiseert de foundation vijf dagen om kinderen uit gezinnen die minder te besteden hebben onbezorgd te laten genieten.

Lees ook

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.