gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

High Five Foundation viert vijfde verjaardag met 200 kinderen in Efteling

089c583e6df633a1950368ab8bfb0139

Een dagje Efteling, welk kind wil dat nu niet? Voor kinderen uit minderbedeelde gezinnen is het pretpark vaak onbereikbaar. Maar de High Five Foundation maakte het voor bijna 200 kinderen zaterdag toch mogelijk.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De kinderen worden in het pretpark begeleid door 70 vrijwilligers. "Je krijgt een aantal kinderen toebedeeld, drie of vier en die heb je heel de dag onder je hoede", legt één van de begeleiders uit. "Het leuke is het plezier dat je ziet bij die kinderen, daar doe je het voor."

"In de Efteling kunnen de kinderen de hele dag plezier maken," zegt ook Judit Holster van de High Five foundation. "En als we terugkomen dan mogen de ouders, voor deze keer omdat we vijf jaar bestaan, eten in het Wantijpaviljoen. Daar sluiten we dan mee af."

"Wij worden heel erg verwend", is één van de ouders lovend over het iniatief. "Mijn kinderen zijn vandaag al verwend. Dat is alweer voor de zoveelste keer. Het is super, we zijn er heel dankbaar voor. Allemaal een dagje ontspannen."

Jaarlijks organiseert de foundation vijf dagen om kinderen uit gezinnen die minder te besteden hebben onbezorgd te laten genieten.

Lees ook

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

OPMA20260527 Moskee te klein

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.