gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hij komt, hij komt, maar niet meer op ‘t Vlak; route intocht Sinterklaas gewijzigd

e9b4a6dd3d7a684713997879a3065513.jpg

Het duurt nog even voor Dordrecht er weer voor in de stemming is, maar achter de schermen is de organisatie al druk in de weer om de intocht van Sinterklaas op 12 november goed te laten verlopen. En die intocht gaat er dit jaar anders uitzien dan voorgaande jaren. Sinterklaas legt zijn stoomboot namelijk niet meer aan bij ‘t Vlak, maar zet voet aan wal bij het Maartensgat.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“In de Wolwevershaven liggen historische woonschepen. En de laatste jaren zijn er daar een paar bijgekomen, waardoor het drukker is geworden”, vertelt Chris Hoogerwaard van de Stichting Intocht Sint Nicolaas Dordrecht (SIS). “Daarnaast was het altijd een spannend punt of het water op het moment van de intocht diep genoeg zou zijn (vanwege de wisselende waterstanden). Daarnaast kunnen we niet meer op het Scheffersplein terecht voor het feest in verband met de horeca. Dat heeft ervoor gezorgd dat we goed zijn gaan kijken naar de opzet van de intocht.”

Vorig jaar moest er op het laatste moment een alternatief gezocht worden, doordat stengere coronamaatregelen roet in het eten gooiden. Dat werd uiteindelijk het Sint Meeswingfeest op het Grotekerksplein. Daarbij kwam Sint ook aan bij het Maartensgat. “Toen dachten we al, dit is eigenlijk best een hele mooie plek om aan te komen. Het is een perfect plaatje, zo met de Grote Kerk.”

Alles bij elkaar opgeteld heeft de SIS er dus voor gekozen om de aankomstplek te veranderen en daarmee ook het verloop van de intocht. “Als Sint voet aan wal heeft gezet, staat hij eigenlijk al gelijk op de plek waar het feest wordt gehouden.” Dat wordt dan ook eerst gedaan; daarna volgt dan nog een rondrit door de stad. De route zal gaan via de Nieuwe Haven, Vlak, Grote Markt, Wijnstraat, Groenmarkt, Visstraat, Bagijnhof naar de Vest. De route die voorgaande jaren werd afgelegd was eigenlijk bedacht voor de landelijke intocht die in 2011 in Dordt plaatsvond, vertelt Hoogerwaard. “Nu gaan we eigenlijk weer terug naar de oorspronkelijke route.”
179f70dfd5744954bcee2abd9865c5ad.jpg
Niet meer last-minute
Hoewel de organisatie hoopt dat er dit jaar geen coronamaatregelen zijn waar rekening mee gehouden moet worden, is de SIS wel voorbereid. “De aanpassing die vorig jaar op het laatste moment gedaan moest worden (het bedenken voor een alternatief voor de intocht red.), heeft veel gevraagd van de vrijwilligers. Maar het kostte ook nog eens veel geld, voor de geluidsinstallatie en de beeldschermen die nodig waren.”
Daarom heeft de SIS nu een datum gesteld: 31 augustus wordt de balans opgemaakt. “Dan kijken we hoe het staat met de maatregelen. Zijn die streng, ziet het er niet goed uit, dan blazen we het af. We gaan het niet meer meer last-minute aanpassen.”

Helpende handen
Voorlopig gaat de SIS er gewoon vanuit dat er op zaterdag 12 november een intocht is. Daar moet nog wel veel voor geregeld worden. Daar kunnen ze nog vrijwilligers bij gebruiken. Wil je meelopen in de optocht, of achter de schermen meewerken? Geef je dan op via intochtdordrecht.nl.
2192031a3d71e55a48f9cbbe2af910a3.jpg

Lees ook

kinderopvangASMedia.jpg

Jongetje dat bij gastouder in het water viel, maakt het goed

Het jongetje dat maandagochtend in Ottoland in het water viel en gereanimeerd moest worden, maakt het goed. Dat meldt het gastouderbureau, dat verantwoordelijk is voor de opvang van het kind. Het is nog altijd niet duidelijk hoe het jongetje in het water kon belanden.

asz.jpg

CYBERCRIME

Lekken ziekenhuisdata ASz toch niet uitgesloten bij hack softwarebedrijf

Het is toch niet uitgesloten dat gegevens van ziekenhuispatiënten zijn gestolen bij de ransomware-aanval op ChipSoft, het bedrijf dat onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis zit. Dat meldt de NOS op basis van meerdere bronnen. Eerst leek het er nog op dat ziekenhuisdata waren gespaard.

hiaenrid.png

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.