gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hij komt, hij komt, maar niet meer op ‘t Vlak; route intocht Sinterklaas gewijzigd

e9b4a6dd3d7a684713997879a3065513.jpg

Het duurt nog even voor Dordrecht er weer voor in de stemming is, maar achter de schermen is de organisatie al druk in de weer om de intocht van Sinterklaas op 12 november goed te laten verlopen. En die intocht gaat er dit jaar anders uitzien dan voorgaande jaren. Sinterklaas legt zijn stoomboot namelijk niet meer aan bij ‘t Vlak, maar zet voet aan wal bij het Maartensgat.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“In de Wolwevershaven liggen historische woonschepen. En de laatste jaren zijn er daar een paar bijgekomen, waardoor het drukker is geworden”, vertelt Chris Hoogerwaard van de Stichting Intocht Sint Nicolaas Dordrecht (SIS). “Daarnaast was het altijd een spannend punt of het water op het moment van de intocht diep genoeg zou zijn (vanwege de wisselende waterstanden). Daarnaast kunnen we niet meer op het Scheffersplein terecht voor het feest in verband met de horeca. Dat heeft ervoor gezorgd dat we goed zijn gaan kijken naar de opzet van de intocht.”

Vorig jaar moest er op het laatste moment een alternatief gezocht worden, doordat stengere coronamaatregelen roet in het eten gooiden. Dat werd uiteindelijk het Sint Meeswingfeest op het Grotekerksplein. Daarbij kwam Sint ook aan bij het Maartensgat. “Toen dachten we al, dit is eigenlijk best een hele mooie plek om aan te komen. Het is een perfect plaatje, zo met de Grote Kerk.”

Alles bij elkaar opgeteld heeft de SIS er dus voor gekozen om de aankomstplek te veranderen en daarmee ook het verloop van de intocht. “Als Sint voet aan wal heeft gezet, staat hij eigenlijk al gelijk op de plek waar het feest wordt gehouden.” Dat wordt dan ook eerst gedaan; daarna volgt dan nog een rondrit door de stad. De route zal gaan via de Nieuwe Haven, Vlak, Grote Markt, Wijnstraat, Groenmarkt, Visstraat, Bagijnhof naar de Vest. De route die voorgaande jaren werd afgelegd was eigenlijk bedacht voor de landelijke intocht die in 2011 in Dordt plaatsvond, vertelt Hoogerwaard. “Nu gaan we eigenlijk weer terug naar de oorspronkelijke route.”
179f70dfd5744954bcee2abd9865c5ad.jpg
Niet meer last-minute
Hoewel de organisatie hoopt dat er dit jaar geen coronamaatregelen zijn waar rekening mee gehouden moet worden, is de SIS wel voorbereid. “De aanpassing die vorig jaar op het laatste moment gedaan moest worden (het bedenken voor een alternatief voor de intocht red.), heeft veel gevraagd van de vrijwilligers. Maar het kostte ook nog eens veel geld, voor de geluidsinstallatie en de beeldschermen die nodig waren.”
Daarom heeft de SIS nu een datum gesteld: 31 augustus wordt de balans opgemaakt. “Dan kijken we hoe het staat met de maatregelen. Zijn die streng, ziet het er niet goed uit, dan blazen we het af. We gaan het niet meer meer last-minute aanpassen.”

Helpende handen
Voorlopig gaat de SIS er gewoon vanuit dat er op zaterdag 12 november een intocht is. Daar moet nog wel veel voor geregeld worden. Daar kunnen ze nog vrijwilligers bij gebruiken. Wil je meelopen in de optocht, of achter de schermen meewerken? Geef je dan op via intochtdordrecht.nl.
2192031a3d71e55a48f9cbbe2af910a3.jpg

Lees ook

IMG_7942.jpeg

Deze oud-raadsleden ontvangen Johan de Witt-speld

Oud-raadsleden Irene Koene en Kitty Kruger hebben de Johan de Witt-speld gekregen. Ze kregen de speld dinsdagmiddag bij hun afscheid van de Dordtse gemeenteraad uit handen van burgemeester Nanning Mol, voor hun jarenlange inzet voor de Dordtse gemeenteraad en de lokale democratie.

FC Dordrecht contracten

FC Dordrecht zegt contracten van vijf spelers op, maar deze smaakmakers blijven langer

De aflopende contracten van vijf spelers van FC Dordrecht worden formeel opgezegd. Daarover heeft de club de desbetreffende spelers geïnformeerd. Toch betekent dit niet automatisch dat zij deze zomer de club verlaten.

foto ijzergieterij

Deze inwoners hebben invloed op nieuw kunstwerk

Bewoners van Hardinxveld-Giessendam opgelet! Je kunt namelijk invloed hebben op het ontwerp van een nieuw kunstwerk in het woongebied de IJzergieterij. Dat kunstwerk moet komen op het plein voor de appartementsgebouwen, genaamd 'het Podium'. De gemeente roept mensen op om de kunstenaar tips of inspiratie te geven en dat mag van alles zijn.

pvv dordrecht_verkenner.png

PVV Dordrecht weigert gesprek met verkenner

De PVV in Dordrecht weigert in gesprek te gaan met verkenner Corry van Rhee-Oud Ammerveld. Zij heeft zich tijdens de campagnetijd van de Tweede Kamerverkiezingen in oktober 2025 uitgesproken over de manier waarop partijleider Geert Wilders campagne voerde. De PVV heeft hierdoor geen vertrouwen in de neutraliteit van Van Rhee-Oud Ammerveld tijdens het verkenningsproces.

kermisstock.jpg

Op deze kermis mag iedereen gefouilleerd worden

Iedereen die zich deze en volgende week rondom de kermis in Ridderkerk begeeft, mag preventief gefouilleerd worden. De gemeente heeft in samenspraak met de politie en het Openbaar Ministerie (OM) een veiligheidsrisicogebeid aangewezen, om zo wapenbezit de kop in te drukken.

politie.jpg

Ruim 1,7 miljoen euro buitgemaakt met bankhelpdeskfraude, Zwijndrechtenaar vast

Acht mensen, onder wie een man uit Zwijndrecht, zijn begin deze maand opgepakt. Zij worden verdacht van crypto- en bankhelpdeskfraude, waarbij inmiddels ruim 1,7 miljoen euro is buitgemaakt.