Dordrecht, Netherlands

Historie van de Staart nu terug te vinden op snackbarmuur

De muur van cafétaria Sneeuwwitje op de Staart kon wel een facelift gebruiken, althans als je het aan de dochter van de eigenaar vraagt. En daarom prijkt er sinds woensdag een historische foto op de muur aan de Lingestraat.
Corrado Francke | 18 november 2020 17:55 | Aangepast op 18 november 2020 17:55
"Sowieso om de leegte op te vullen", vertelt Marijke de Boer. "Er is bijna geen echte Staartbewoner meer er zijn er nog maar heel weinig. Dus het is eigenlijk ook voor de mensen die er nu komen wonen, om te laten zien hoe het er hier uit heeft gezien, zonder Stadswerven en dergelijke."

En met die opdracht ging grafisch vormgever Peter Ebben graag aan de slag. "Ik heb deze foto bij het Regionaal Archief in Dordrecht gescand en bewerkt. En nu hangt hij hier op." Ebben had naar eigen zeggen de keus uit een stuk of vier foto's, maar hij is blij met zijn uiteindelijke keuze. "Als je wil weten hoe het ooit geweest is, dan is deze foto het beste."

Ook de Boer is als echte 'Staartenaar' blij met het resultaat. "Hier staat het grootste stuk van de Staart op, of in ieder geval het belangrijkste." Op de luchtfoto uit 1952 is de snackbar natuurlijk ook te vinden.

In onderstaande video legt Ebben uit hoe je op de archieffoto de huidige Staart nog in bijna volledige staat terug kan vinden.




Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Corrado Francke | 6 jul 2025 09:33

Lees ook

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...

Minder Sprinters van en naar Dordrecht door gestremde trein op HSL

Door een brandmelding in een trein op de hogesnelheidslijn bij 's-Gravendeel, rijden er donderdag oo...

Motor en auto botsen bij Kiltunnel

Een auto en motor zijn donderdagochtend met elkaar in botsing gekomen bij de Kiltunnel richting Dord...

Wordt het Onderwijsmuseum nog gered? Motie moet wethouder helpen in Den Haag

Is het behoud van het Nationaal Onderwijsmuseum een verloren zaak of toch niet? Het kabinet leek de ...

Mis niets van de jubileumeditie van Big Rivers, volg alles via RTV Dordrecht

Het grootste festival van onze streek viert het 25-jarig jubileum en natuurlijk besteedt RTV Dordrec...