gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Historie van de Staart nu terug te vinden op snackbarmuur

178289bf820d4d8e1d8471d94a8f8aae

De muur van cafétaria Sneeuwwitje op de Staart kon wel een facelift gebruiken, althans als je het aan de dochter van de eigenaar vraagt. En daarom prijkt er sinds woensdag een historische foto op de muur aan de Lingestraat.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Sowieso om de leegte op te vullen", vertelt Marijke de Boer. "Er is bijna geen echte Staartbewoner meer er zijn er nog maar heel weinig. Dus het is eigenlijk ook voor de mensen die er nu komen wonen, om te laten zien hoe het er hier uit heeft gezien, zonder Stadswerven en dergelijke."

En met die opdracht ging grafisch vormgever Peter Ebben graag aan de slag. "Ik heb deze foto bij het Regionaal Archief in Dordrecht gescand en bewerkt. En nu hangt hij hier op." Ebben had naar eigen zeggen de keus uit een stuk of vier foto's, maar hij is blij met zijn uiteindelijke keuze. "Als je wil weten hoe het ooit geweest is, dan is deze foto het beste."

Ook de Boer is als echte 'Staartenaar' blij met het resultaat. "Hier staat het grootste stuk van de Staart op, of in ieder geval het belangrijkste." Op de luchtfoto uit 1952 is de snackbar natuurlijk ook te vinden.

In onderstaande video legt Ebben uit hoe je op de archieffoto de huidige Staart nog in bijna volledige staat terug kan vinden.




c7bf98854e5e9c8fae63dbdef02a1149
1b71a2608f9e7a6c4bd0bbb5d3cbacd0
f704ba13cfc9f16c39778d0acac750aa

Lees ook

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.