Dordrecht, Netherlands

Hittegolf: Douchende varkens, partytenten en zonnebrandcrème voor de geitjes

Niet alleen mensen zuchten onder het warme weer, ook de Dordtse dieren hebben deze dagen een extraatje nodig om af te koelen.
Vivian Rutte | 10 augustus 2020 17:49 | Aangepast op 10 augustus 2020 17:49
Bij Zorgboerderij De Zuidpunt krijgen de varkens normaal gesproken een lekkere koude douche met de tuinslang, maar dat zit er vandaag niet in, zegt verzorger Raymond van Genderen: “Normaal staan ze echt van die douche te genieten. Varkens zijn net mensen wat dat betreft. Maar vandaag is het zo warm, ze hebben er weinig zin in.”

Bij Stadsboerderij Weizigt zijn in de dierenweide een aantal partytenten neergezet. “De dieren moeten net als mensen de schaduw op kunnen zoeken. Je ziet het, er is weinig actie in de wei, want het is gewoon heel warm. Sommige dieren plaatsen we ook even binnen in de stal zodat ze kunnen afkoelen,” zegt Eva Baars van de Stadsboerderij.

Sommige geiten bij de kinderboerderij krijgen een wel heel bijzondere behandeling: zonnebrand op de neus. “De witte geiten hebben een heel lichte huid en die kan verbranden. Die roze neus smeren we daarom in met zonnebrandcrème,” legt verzorgster Marlinde Noorland uit. En de geit zelf? “Die vindt het wel best.”

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...