Dordrecht, Netherlands

Hoe crimineel is Dordrecht?

Het meest voorkomende misdrijf in Dordrecht is vernieling. Dat blijkt uit een analyse die RTL heeft gemaakt op basis van cijfers van de politie. In totaal telde die in de eerste negen maanden van dit jaar 2314 misdrijven. Als over de resterende drie maanden een prognose wordt opgesteld, is de verwachting dat het totale aantal daalt ten opzichte van 2018.
Gert van der Steen | 23 december 2019 13:11 | Aangepast op 23 december 2019 13:11
Dat geldt voor de meeste misdrijven, behalve voor de wapenhandel. Die stijgt in Nederland vrijwel over de hele linie.

Het inbraakrisico is in Dordrecht lager dan het landelijk gemiddelde. En van die inbraken wordt zo’n 12.5% opgelost. Dat is niet veel, maar landelijk ligt dat nog eens vier procent lager.

Ook het geweld neemt sterk af. Moord en doodslag vertonen een sterke daling, mishandeling en straatroof komen waarschijnlijk ongeveer gelijk uit.

Van de overige misdrijven gaat vernieling aan kop, gevolgd door diefstal van fietsen en brommersdiefstal uit auto’s en bedreiging.

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Bij boer Evert kunnen gezinnen die in armoede leven gratis op vakantie

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 25 aug 2025 14:00

Lees ook

Caravan pal naast PI Dordrecht: ‘Een luisterend oor bieden aan achterblijvers’

Naast de penitentiaire inrichting (PI) in Dordrecht is vanaf deze zomer elke woensdag een caravan te...

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag iets na half vier uitgerukt voor een brandmelding in de Wijnstraat ...

Dordrecht wil budget Starterslening ophogen naar 11 miljoen euro

De gemeente Dordrecht wil het budget voor de Starterslening met 5 miljoen euro verhogen. Daarmee kom...

OM eist zes jaar cel tegen Ridderkerkse ondernemer: 'Betrokken bij smokkel 227 kilo coke'

De eigenaar van een bedrijf in groente en fruit moet als het aan het Openbaar Ministerie ligt voor r...

Voetbalclub neemt afscheid van 'supervrijwilliger', condoleance in het jeugdhome

Van het wassen van de voetbalkleding tot snoepjes uitdelen. "Supervrijwilliger Sjaan" - Jeanne Schui...

Rasentertainer Leo Schellinger overleden: ‘Dag kleine grote man’

Podiumbeest, zanger en entertainer Leo Schellinger is dinsdag op 75-jarige leeftijd overleden. Jaren...