gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoe De Staart een belangrijke rol kan spelen als het water komt

79914cc2e604e4a2e802aed065ac51f0.jpg

Het is dit jaar 600 jaar geleden dat Dordrecht getroffen werd door de Sint Elisabethsvloed. Sinds die watersnoodramp – misschien wel de grootste in de Nederlandse geschiedenis – is de stad nog steeds kwetsbaar voor overstromingen. De hooggelegen wijk De Staart kan voor Dordrecht een belangrijke rol spelen in geval van nood.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Dat uitgangspunt staat aan de basis van de tentoonstelling ‘THE HIGH GROUND’, ook wel ‘Klaar voor De Staart’. In het IABR–Atelier Dordrecht, met Adriaan Geuze (West 8) als lead designer, onderzoeken IABR (International Architecture Biennale Rotterdam) en gemeente Dordrecht sinds eind 2019 hoe waterveiligheid als hefboom in kan worden gezet voor duurzame gebiedsontwikkeling.

Binnen het project zijn vijf deelonderzoeken uitgevoerd, door VenhoevenCS, PosadMaxwan, EGM architecten, DVMB en West 8. Die tonen aan dat Dordrecht meerdere vliegen in één klap kan slaan: de waterveiligheid verhogen, woningen bouwen en werkgelegenheid stimuleren, de verbindingen in de stad en met de regio optimaliseren en de levenskwaliteit en recreatiemogelijkheden voor alle inwoners verhogen.

Kans voor starters

EGM architecten ontwierp een multifunctioneel en energieneutraal gebouw, dat snel en goedkoop gerealiseerd kan worden. Als het aan architect Roemer Pierik ligt, kan het ook daadwerkelijk snel gebouwd worden en zo starters een kans bieden op de woningmarkt. “Ik denk dat we hier met z’n allen kansen zien.”

Staart-bewoner Ad Berrevoets, die de expositie bezocht, vindt het prima als er in zijn wijk extra huizen gebouwd worden, tot op zekere hoogte. “Niet te veel woningen hier, we willen ook nog een beetje groen hebben.”

De expositie is nog tot en met 14 augustus te zien. De tentoonstelling is gratis te bezoeken, op woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur.

Foto: het gebouw dat EGM architecten ontwierp voor De Staart.&t=76s

Lees ook

Papendrechtsebrug foto website.png

Deze grote machineruimte wordt onder handen genomen tijdens lange afsluiting brug

De machinekamer onder de Papendrechtsebrug wordt tijdens de werkzaamheden grondig onder handen genomen. Alle bewegende onderdelen van de brug worden dan vervangen. Denk aan de ballastkist, de tandbaan en de draaipunten. Dit alles om de constructie van de brug veiliger te maken.

politiewapens.png

Automobilist rijdt rond met geladen wapen in auto

De politie heeft vorig weekend een man van de A16 bij Dordrecht geplukt, die rondreed met een geladen vuurwapen met patronen in zijn wagen. Zijn bijrijder had softdrugs bij zich en bleek thuis nog een wapen te hebben liggen.

seringenstraat Papendrecht.jpg

Opvanglocatie die eerder al zou sluiten nu echt leeg

De laatste jongeren zijn vertrokken uit de tijdelijke opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’ers) aan de Seringenstraat in Papendrecht. Sinds april 2023 werd hier aan maximaal 50 jongeren tussen de 14 en 18 jaar, die zonder ouders of andere begeleiders in Nederland zijn aangekomen om asiel aan te vragen, onderdak geboden.

hertellingZwijndrecht.jpeg

verkiezingen

Alle stemmen in Zwijndrecht worden opnieuw geteld

Op verzoek van D66 is donderdag in Zwijndrecht besloten om alle uitgebrachte stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen te hertellen. De partij komt op dit moment acht stemmen tekort voor een tweede zetel. Omdat dit een zeer laag aantal is, wil D66 er zeker van zijn dat er tijdens de telling van vorige week geen fouten zijn gemaakt.

knotploeg foto 2.png

Einde van het knot-seizoen: 'In één keer weer voorbij'

Na maanden hard werken, komt er eind deze maand een eind aan het knotseizoen. Vooral in de polders een belangrijke zaak: want de kenmerkende wilgen kunnen niet zonder. “De takken worden er afgezaagd zo om de drie of vier jaar”.

procesverbalenstembureaus.png

Te harde broodjes, protestflyers en verkeerde stembiljetten: Dit ging er mis op de stembureaus

Protestflyers in de stembus, stembiljetten uit gemeenten ver weg, inkijk in stemhokjes of stembureaus die toch niet zo rolstoeltoegankelijk blijken te zijn. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week woensdag verliep het stemmen op veel plekken zonder problemen, maar niet overal.