gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoe De Staart een belangrijke rol kan spelen als het water komt

79914cc2e604e4a2e802aed065ac51f0

Het is dit jaar 600 jaar geleden dat Dordrecht getroffen werd door de Sint Elisabethsvloed. Sinds die watersnoodramp – misschien wel de grootste in de Nederlandse geschiedenis – is de stad nog steeds kwetsbaar voor overstromingen. De hooggelegen wijk De Staart kan voor Dordrecht een belangrijke rol spelen in geval van nood.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Dat uitgangspunt staat aan de basis van de tentoonstelling ‘THE HIGH GROUND’, ook wel ‘Klaar voor De Staart’. In het IABR–Atelier Dordrecht, met Adriaan Geuze (West 8) als lead designer, onderzoeken IABR (International Architecture Biennale Rotterdam) en gemeente Dordrecht sinds eind 2019 hoe waterveiligheid als hefboom in kan worden gezet voor duurzame gebiedsontwikkeling.

Binnen het project zijn vijf deelonderzoeken uitgevoerd, door VenhoevenCS, PosadMaxwan, EGM architecten, DVMB en West 8. Die tonen aan dat Dordrecht meerdere vliegen in één klap kan slaan: de waterveiligheid verhogen, woningen bouwen en werkgelegenheid stimuleren, de verbindingen in de stad en met de regio optimaliseren en de levenskwaliteit en recreatiemogelijkheden voor alle inwoners verhogen.

Kans voor starters

EGM architecten ontwierp een multifunctioneel en energieneutraal gebouw, dat snel en goedkoop gerealiseerd kan worden. Als het aan architect Roemer Pierik ligt, kan het ook daadwerkelijk snel gebouwd worden en zo starters een kans bieden op de woningmarkt. “Ik denk dat we hier met z’n allen kansen zien.”

Staart-bewoner Ad Berrevoets, die de expositie bezocht, vindt het prima als er in zijn wijk extra huizen gebouwd worden, tot op zekere hoogte. “Niet te veel woningen hier, we willen ook nog een beetje groen hebben.”

De expositie is nog tot en met 14 augustus te zien. De tentoonstelling is gratis te bezoeken, op woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur.

Foto: het gebouw dat EGM architecten ontwierp voor De Staart.&t=76s

Lees ook

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."