gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoe De Staart een belangrijke rol kan spelen als het water komt

79914cc2e604e4a2e802aed065ac51f0

Het is dit jaar 600 jaar geleden dat Dordrecht getroffen werd door de Sint Elisabethsvloed. Sinds die watersnoodramp – misschien wel de grootste in de Nederlandse geschiedenis – is de stad nog steeds kwetsbaar voor overstromingen. De hooggelegen wijk De Staart kan voor Dordrecht een belangrijke rol spelen in geval van nood.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Dat uitgangspunt staat aan de basis van de tentoonstelling ‘THE HIGH GROUND’, ook wel ‘Klaar voor De Staart’. In het IABR–Atelier Dordrecht, met Adriaan Geuze (West 8) als lead designer, onderzoeken IABR (International Architecture Biennale Rotterdam) en gemeente Dordrecht sinds eind 2019 hoe waterveiligheid als hefboom in kan worden gezet voor duurzame gebiedsontwikkeling.

Binnen het project zijn vijf deelonderzoeken uitgevoerd, door VenhoevenCS, PosadMaxwan, EGM architecten, DVMB en West 8. Die tonen aan dat Dordrecht meerdere vliegen in één klap kan slaan: de waterveiligheid verhogen, woningen bouwen en werkgelegenheid stimuleren, de verbindingen in de stad en met de regio optimaliseren en de levenskwaliteit en recreatiemogelijkheden voor alle inwoners verhogen.

Kans voor starters

EGM architecten ontwierp een multifunctioneel en energieneutraal gebouw, dat snel en goedkoop gerealiseerd kan worden. Als het aan architect Roemer Pierik ligt, kan het ook daadwerkelijk snel gebouwd worden en zo starters een kans bieden op de woningmarkt. “Ik denk dat we hier met z’n allen kansen zien.”

Staart-bewoner Ad Berrevoets, die de expositie bezocht, vindt het prima als er in zijn wijk extra huizen gebouwd worden, tot op zekere hoogte. “Niet te veel woningen hier, we willen ook nog een beetje groen hebben.”

De expositie is nog tot en met 14 augustus te zien. De tentoonstelling is gratis te bezoeken, op woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur.

Foto: het gebouw dat EGM architecten ontwierp voor De Staart.&t=76s

Lees ook

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.