Dordrecht, Netherlands

Hoe denkt de Dordtenaar over vaccineren tegen corona?

Vanaf 4 januari 2021 is het mogelijk om je te laten vaccineren tegen het coronavirus. De meningen zijn daar nogal over verdeeld. Ook in Dordrecht. Maar hoe staat de Dordtenaar tegenover het coronavaccin?
Dennis Koorevaar | 3 december 2020 08:15 | Aangepast op 3 december 2020 08:15
Als we het een man op straat vragen die in de zorg werkt zegt hij vol overtuiging; "Nou, dat denk ik niet. Ik werk dan wel in de zorg, maar ik moet nog maar zien hoe het werkt." Een vrouw, ook werkzaam in de zorg twijfelt. "Ik vind het nog een beetje spannend. Vooral omdat ze de periode van tien jaar, waarin ze normaal gesproken aan een vaccin werken, niet gebruikt is. Dus je weet niet wat de gevolgen er van zijn."

Een stukje verder komen we een vrouw op leeftijd tegen. Die geeft aan zeker wel gevaccineerd te willen worden. "Ja, natuurlijk. Ik wil niet door corona geveld worden. Het leven leven is eindig, dat weten we allemaal. Zeker als je een bepaalde leeftijd hebt, maar niet door corona."

De Dordtenaar snapt ook de andere kant van de mening. Iemand die zegt niet gevaccineerd te willen worden, snapt wel waarom iemand dat dan wel zou willen. "Als iemand bang is en denkt dat het werkt, moet hij of zij dat zeker doen. Daar ga ik niet over."

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...