gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoe houtsnijwerk uit Hardinxveld nu te koop is in Dordrecht: Syn in Kado opent haar deuren

58be4d5580c120d918a6f924ca671d7e

Een ballonnenboog voor de deur, gezellig geklets, zelfgemaakte gebakjes en de verkoop van producten zoals houtwerkjes en stoffendekentjes. Zo zag de opening van de pop-up store van Syn in Kado er vrijdagochtend uit. "De cliënten zijn erg trots."

Redactie Streekomroep | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
“Ik vind het een hele mooie kans voor Syndion, voor de cliënten zoals ik, maar ook voor de begeleiding”, geeft Kirsten Ottink aan. Zij is cliënt van de ‘Houtnijverij’ in Hardinxveld-Giessendam. "We kunnen onze producten laten zien, en vaak zijn de dagbestedingslocaties onbekend en weten mensen niet dat die er zijn. Nu creëren we die bekendheid en dat vind ik heel mooi."

De pop-up store is een initatief van zorginstelling Syndion, in samenwerking met Holtburgh Real Estate. Eigenlijk zouden ze alleen de etalage gebruiken, zodat mensen konden zien wat de cliënten allemaal maken. Dit liep iets ander dan gedacht vertelt Marije Soethout-Oelbers van Syndion. “We kregen te horen dat de winkel ook één dag per week open zou gaan. Ik moest over van alles nadenken. Wat heb je dan allemaal nodig? We hebben gelukkig de inboedel van een koffiecorner uit de stad over kunnen nemen omdat zij gingen sluiten.”

Werkzaamheden
“De cliënten zijn erg trots dat ze in de winkel mogen staan, ze vinden het geweldig om spullen te verkopen en de verhalen erover te vertellen”, vervolgt Soethout-Oelbers.

Ottink beaamt dat. “Ik vind het allerleukste om achter de kassa te staan, maar ook het contact met de mensen vind ik heel erg leuk. Naast achter de kassa staan doe ik nog meer hoor: Ik maak bijvoorbeeld armbandjes, die we uiteindelijk ook willen gaan verkopen. Ik ruim op en orden de winkel en nieuwe dingen geef ik een prijs en leg ik dan in de winkel. Heel divers dus.”

Zelfgemaakte spullen
Er worden verschillende zelfgemaakte spullen verkocht. “We hebben verschillende dagbestedingslocaties in de Drechtsteden, we hebben houtbewerking, keramiek maken, naaien, borduren en haken. Daarnaast hebben we ook een keuken", legt Soethout-Oelbers. uit. "We willen proberen het hier allemaal bij elkaar te brengen. Dat de cliënten de spullen die ze maken kunnen verkopen en dat ze ook kunnen zien dat mensen hun product kopen. En dat iemand anders er blij mee is, je doet iets voor een ander.”

Ook de spullen die Ottink maakt worden verkocht in de winkel. “Ik werk op de Houtnijverij en daar maken we onder andere skyline planken van Dordrecht. Ook maken we biertafels, dat zijn planken waar je bierkratten onder vast klikt.”

Meerdere locaties
Op de vraag of er nog meer locaties bijkomen geeft Soethout-Oelbers aan. “Ik hoop eigenlijk dat we in overleg een vaste plek kunnen krijgen. Dit pand is heel groot, groter dan verwacht, het mag ook iets kleiner zijn.” Ottink ziet meer locaties wel zitten. "Ik hoop het wel, het zou heel leuk zijn voor ons als cliënten.”

De nieuwe tijdelijke winkel is te vinden op het Statenplein in Dordrecht en is elke vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur open.

Lees meer over:

| |

Lees ook

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.