Dordrecht, Netherlands

Hoe voedt HVC het warmtenet?

Het warmtenet van Dordrecht wordt door HVC gevoed met restwarmte. Hoe dat gebeurt laat HVC op zaterdag 16 juni zien tijdens een open dag bij de centrale op de Baanhoekweg.
Gert van der Steen | 24 mei 2018 13:00 | Aangepast op 24 mei 2018 13:00
Restafval, dat niet gerecycled kan worden, wordt door HVC verbrand. De warmte die daarbij vrijkomt wordt gebruikt voor het warmtenet en voor het opwekken van elektriciteit. De installaties die daarvoor nodig zijn, zoals een verbrandingsoven en een enorme turbine zijn op de open dag te bezichtigen.

Er zijn drie rondleidingen: om 9.30, 12.00 en 14.30 uur. Na een kop koffie of thee is er een korte presentatie met een film. Daarna volgt een rondleiding door de energiecentrale en de turbineruimte. Het hele programma duurt zo’n anderhalf uur.

I.v.m. de veiligheid kunnen er geen kinderen onder 11 jaar mee en kunnen mensen die slecht ter been zijn ook niet mee.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...