Dordrecht, Netherlands

Hof van Nederland krijgt uniek kussenblad

Het Hof van Nederland is nog niet open, maar heeft haar collectie nu al uitgebreid met een uniek historisch kussenblad uit 1723.
Gert van der Steen | 19 maart 2015 10:50 | Aangepast op 19 maart 2015 10:50
Het is een gift van de Vereniging Dordrechts Museum, dat jaren geleden na de ontdekking in Kunst of Kitsch, het blad naar Dordrecht haalde. Het gaat om de voorkant van een kussen, dat gemaakt werd voor dijkgraaf Martinus Cornelis Brouwer van het heemraadschap Wieldrecht. Overheidsorganen in sommige gewesten lieten in de 17e en 18e eeuw dergelijke kussens vaak maken voor plaatselijke bestuurders.

Het kussenblad werd in zaal De Stad door Geesken Bloemendal, voorzitter van VDM, overhandigd aan museumdirecteur Peter Schoon. In deze zaal krijgt het ook zijn vaste plek.
Foto: Ilse van Driel

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...