Dordrecht, Netherlands

Hoge nood: openbaar toilet moet er komen

De gemeenteraad vergaderde dinsdagavond over een voorstel van GroenLinks en de PvdA. De partijen vinden dat er meer plekken in de stad moeten komen waar mensen, ook na sluitingstijd, naar het toilet kunnen. En daarvoor kregen ze veel steun.
Fokko van der Straaten | 23 januari 2019 12:01 | Aangepast op 23 januari 2019 12:01
Dordrecht wil een gastvrije stad zijn, voor toeristen maar ook voor haar inwoners. Maar als je nergens naar een openbaar toilet kunt, staat dat eigenlijk haaks die wens. Dat concludeerde wethouder Stam ook. Maar zo'n toilet gaat een hoop geld kosten. En heeft de raad dat er wel voor over?

Daar lijkt het nu wel op. Alle partijen sloten zich aan bij het voorstel van GroenLinks en de PvdA. Wethouder Stam heeft beloofd er nu echt mee aan de slag te gaan. Dat kan alleen nog wel even duren. Er moet uitgezocht worden waar zo'n toilet geplaats kan worden en wie het gaat onderhouden. Wat wel op korte termijn geregeld wordt, is het plaatsen van zogenoemde bewegwijzering. Zodat het voor iedereen duidelijk is waar je nu al gebruik kunt maken van een toilet kunt.

Woensdagavond vanaf 18.00 uur is in Rechtstreeks uit de Raad te zien hoe de discussie verliep en welke toezeggingen er nog meer zijn gedaan.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...