Dordrecht, Netherlands

Hoge pieptoon moet overlast van jongeren in Zwijndrecht tegengaan

Wijkgebouw Xiejezo Jordy Nijenhuis
De gemeente Zwijndrecht wil met een zogeheten Mosquito overlast van jongeren tegengaan in de wijk Noord. Het apparaat moet met een hoge doordringende pieptoon jongeren verdrijven. De Mosquito wordt rondom het wijkgebouw Xiejezo gehangen.
Corrado Francke | 5 september 2022 15:45 | Aangepast op 5 september 2022 15:18
De Mosquito – het Spaanse woord voor mug – wordt alleen gebruikt als jongeren overlast veroorzaken bij het wijkgebouw. Wijkbewoners en professionals, zoals agenten, kunnen de Mosquito tussen 22:00 uur en 5:00 uur voor korte tijd inschakelen. Het apparaat wordt zes maanden ingezet. Hierna wordt bekeken of de inzet zin heeft gehad.

Bankjes weg, meer politie
Het apparaat maakt deel uit van een serie maatregelen om overlast tegen te gaan. De gemeente voert onder meer gesprekken met de ouders van de jongeren. Ook zijn bankjes op het plein tijdelijk weggehaald en surveilleren politie en boa’s vaker in de wijk. Wel zoekt de gemeente naar plekken waar jongeren wel kunnen rondhangen.

“Een kleine groep zorgt voor overlast en onveiligheid in een paar wijken”, weet burgemeester Hein van der Loo. “Met een pakket aan maatregelen zorgen we ervoor dat de leefomgeving van bewoners verbetert.” Wel benadrukt hij dat ‘iedereen gebruik mag maken van de openbare ruimte’.

Brede aanpak
De maatregelen komen voort uit een brede aanpak van de gemeente. Verschillende instanties werken sinds begin dit jaar met straatcoaches, jongerenwerkers en wijkagenten aan een oplossing om de overlast van jongeren in Zwijndrecht aan te pakken.
De Mosquito moet rond het wijkgebouw gaan hangen Jordy Nijenhuis

Lees meer over:

Brand|Zwijndrecht|A16|

Lees ook

Let op: A16 weer deels dicht

Met de opening van het nieuwe stuk A16 eerder deze week zijn de werkzaamheden op dit traject nog nie...

Nieuwe A16 vannacht geopend, de eerste auto's gaan er door

De nieuwe A16 in de richting van Dordrecht/Breda is officieel geopend. Dat gebeurde in de nacht van ...

Let op: A16 richting Ridderkerk hele weekend dicht

De hele rijrichting van de A16 tussen knooppunt Terbregseplein en knooppunt Ridderkerk is komend wee...

Burgemeester over onlusten: 'We hebben hier een probleem van nationale omvang'

Zoveel mogelijk wapens moeten de komende tijd van de straat. als het aan burgemeester Leon Anink van...

'Tranen in je ogen!' Mensen in shock na grote brand partycentrum

Na de grote brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk-Rijsoord, is weinig meer over van het ge...

Als de avond valt, voelen Zwijndrechtenaren zich onveilig in de wijk

Op het eerste oog lijkt er geen vuiltje aan de lucht, maar in de avond kan de Zwijndrechtse Sterren...