Dordrecht, Netherlands

Hoge waterstand met kans op beperkte overlast

De gemeente Dordrecht waarschuwt voor hoge waterstanden. Rijkswaterstaat voorspelt dat het water dinsdag rond 18:50 uur op 1,96 meter boven NAP staat.
Petra Scheurwater | 8 januari 2019 12:36 | Aangepast op 8 januari 2019 12:36
De oorzaak hiervoor is de sterke noordwesterwind. Door de hogere waterstand is er kans op beperkte overlast. Het is mogelijk dat er op een aantal kaders water komt te staan. De gemeente adviseert bewoners van lage panden om alert te zijn.

De volgende kades, of delen van, bevinden zich lager dan de verwachte waterhoogte: de Kraansteiger (+1,74 m), Leuvehaven (+1,90 m), Bomkade (+1,92 m), Houttuinen (+1,95 m) en Hooikade (+1,95 m).


Er wordt geen actie ondernomen zolang de waterstand lager is dan 2,30 meter boven NAP. Zodra het hierboven wordt het historische havengebied versterkt door zandzakken en een deel van het gebied afgezet.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...