gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoge waterstand met kans op beperkte overlast

f01f8bd5b5157a4db2d47f175b0fda74

De gemeente Dordrecht waarschuwt voor hoge waterstanden. Rijkswaterstaat voorspelt dat het water dinsdag rond 18:50 uur op 1,96 meter boven NAP staat.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De oorzaak hiervoor is de sterke noordwesterwind. Door de hogere waterstand is er kans op beperkte overlast. Het is mogelijk dat er op een aantal kaders water komt te staan. De gemeente adviseert bewoners van lage panden om alert te zijn.

De volgende kades, of delen van, bevinden zich lager dan de verwachte waterhoogte: de Kraansteiger (+1,74 m), Leuvehaven (+1,90 m), Bomkade (+1,92 m), Houttuinen (+1,95 m) en Hooikade (+1,95 m).


Er wordt geen actie ondernomen zolang de waterstand lager is dan 2,30 meter boven NAP. Zodra het hierboven wordt het historische havengebied versterkt door zandzakken en een deel van het gebied afgezet.

Lees ook

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.