gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hogeschool Ede wil 3 HBO-opleidingen in Dordt

De Christelijke Hogeschool Ede (CHE) wil met drie HBO-opleidingen naar Dordrecht komen. Het gaat om Verpleegkunde, Social Work en Leraar Basisonderwijs. Deze zouden in september volgend jaar van start moeten gaan.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Vanochtend heeft de CHE een rapport overhandigd aan wethouder Pieter Heijkoop en voorzitter Peter van der Meer van de Raad van Bestuur van het Albert Schweitzerziekenhuis. Volgens dat rapport zou er in Dordrecht ‘overtuigend behoefte’ aan de opleidingen zijn.

Volgens het rapport is er een groot tekort op de arbeidsmarkt in de sectoren onderwijs, zorg en welzijn in Dordrecht.

Wethouder Peter Heijkoop zei blij te zijn met de uitkomsten van het rapport. “We ondersteunen deze ontwikkeling. Het is voor veel partijen een lang gekoesterde wens om hoger onderwijs naar de stad te brengen. Met het aanbieden van dit rapport is dit weer een stap dichterbij gekomen.”

In de komende tijd gaan de werkgevers aangeven of ze mee willen doen in de vervolgstap, wat betekent dat ze samen afspraken maken over onder meer stageplaatsen en – begeleiding.

Han van Gorkom, directeur onderwijs bij HBO Drechtsteden begrijpt niet goed wat de opleidingen gaan toevoegen in Dordrecht. Eerder werden namelijk de twee PABO’s samengevoegd omdat er te weinig animo voor zou zijn. “Alleen Verpleegkunde kunnen we in Dordrecht gebruiken. De opleiding Social Work is voor een groot deel hetzelfde als onze HBO-opleiding Toegepaste Psychologie. Volgens mij hebben deze opleidingen geen toegevoegde waarde voor Dordrecht.”

Lees ook

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.