gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hogeschool Ede wil 3 HBO-opleidingen in Dordt

De Christelijke Hogeschool Ede (CHE) wil met drie HBO-opleidingen naar Dordrecht komen. Het gaat om Verpleegkunde, Social Work en Leraar Basisonderwijs. Deze zouden in september volgend jaar van start moeten gaan.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Vanochtend heeft de CHE een rapport overhandigd aan wethouder Pieter Heijkoop en voorzitter Peter van der Meer van de Raad van Bestuur van het Albert Schweitzerziekenhuis. Volgens dat rapport zou er in Dordrecht ‘overtuigend behoefte’ aan de opleidingen zijn.

Volgens het rapport is er een groot tekort op de arbeidsmarkt in de sectoren onderwijs, zorg en welzijn in Dordrecht.

Wethouder Peter Heijkoop zei blij te zijn met de uitkomsten van het rapport. “We ondersteunen deze ontwikkeling. Het is voor veel partijen een lang gekoesterde wens om hoger onderwijs naar de stad te brengen. Met het aanbieden van dit rapport is dit weer een stap dichterbij gekomen.”

In de komende tijd gaan de werkgevers aangeven of ze mee willen doen in de vervolgstap, wat betekent dat ze samen afspraken maken over onder meer stageplaatsen en – begeleiding.

Han van Gorkom, directeur onderwijs bij HBO Drechtsteden begrijpt niet goed wat de opleidingen gaan toevoegen in Dordrecht. Eerder werden namelijk de twee PABO’s samengevoegd omdat er te weinig animo voor zou zijn. “Alleen Verpleegkunde kunnen we in Dordrecht gebruiken. De opleiding Social Work is voor een groot deel hetzelfde als onze HBO-opleiding Toegepaste Psychologie. Volgens mij hebben deze opleidingen geen toegevoegde waarde voor Dordrecht.”

Lees ook

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.