gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hogeschool Ede wil 3 HBO-opleidingen in Dordt

De Christelijke Hogeschool Ede (CHE) wil met drie HBO-opleidingen naar Dordrecht komen. Het gaat om Verpleegkunde, Social Work en Leraar Basisonderwijs. Deze zouden in september volgend jaar van start moeten gaan.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Vanochtend heeft de CHE een rapport overhandigd aan wethouder Pieter Heijkoop en voorzitter Peter van der Meer van de Raad van Bestuur van het Albert Schweitzerziekenhuis. Volgens dat rapport zou er in Dordrecht ‘overtuigend behoefte’ aan de opleidingen zijn.

Volgens het rapport is er een groot tekort op de arbeidsmarkt in de sectoren onderwijs, zorg en welzijn in Dordrecht.

Wethouder Peter Heijkoop zei blij te zijn met de uitkomsten van het rapport. “We ondersteunen deze ontwikkeling. Het is voor veel partijen een lang gekoesterde wens om hoger onderwijs naar de stad te brengen. Met het aanbieden van dit rapport is dit weer een stap dichterbij gekomen.”

In de komende tijd gaan de werkgevers aangeven of ze mee willen doen in de vervolgstap, wat betekent dat ze samen afspraken maken over onder meer stageplaatsen en – begeleiding.

Han van Gorkom, directeur onderwijs bij HBO Drechtsteden begrijpt niet goed wat de opleidingen gaan toevoegen in Dordrecht. Eerder werden namelijk de twee PABO’s samengevoegd omdat er te weinig animo voor zou zijn. “Alleen Verpleegkunde kunnen we in Dordrecht gebruiken. De opleiding Social Work is voor een groot deel hetzelfde als onze HBO-opleiding Toegepaste Psychologie. Volgens mij hebben deze opleidingen geen toegevoegde waarde voor Dordrecht.”

Lees ook

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.