gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hogeschool Ede wil 3 HBO-opleidingen in Dordt

De Christelijke Hogeschool Ede (CHE) wil met drie HBO-opleidingen naar Dordrecht komen. Het gaat om Verpleegkunde, Social Work en Leraar Basisonderwijs. Deze zouden in september volgend jaar van start moeten gaan.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Vanochtend heeft de CHE een rapport overhandigd aan wethouder Pieter Heijkoop en voorzitter Peter van der Meer van de Raad van Bestuur van het Albert Schweitzerziekenhuis. Volgens dat rapport zou er in Dordrecht ‘overtuigend behoefte’ aan de opleidingen zijn.

Volgens het rapport is er een groot tekort op de arbeidsmarkt in de sectoren onderwijs, zorg en welzijn in Dordrecht.

Wethouder Peter Heijkoop zei blij te zijn met de uitkomsten van het rapport. “We ondersteunen deze ontwikkeling. Het is voor veel partijen een lang gekoesterde wens om hoger onderwijs naar de stad te brengen. Met het aanbieden van dit rapport is dit weer een stap dichterbij gekomen.”

In de komende tijd gaan de werkgevers aangeven of ze mee willen doen in de vervolgstap, wat betekent dat ze samen afspraken maken over onder meer stageplaatsen en – begeleiding.

Han van Gorkom, directeur onderwijs bij HBO Drechtsteden begrijpt niet goed wat de opleidingen gaan toevoegen in Dordrecht. Eerder werden namelijk de twee PABO’s samengevoegd omdat er te weinig animo voor zou zijn. “Alleen Verpleegkunde kunnen we in Dordrecht gebruiken. De opleiding Social Work is voor een groot deel hetzelfde als onze HBO-opleiding Toegepaste Psychologie. Volgens mij hebben deze opleidingen geen toegevoegde waarde voor Dordrecht.”

Lees ook

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.