gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hogeschool Ede wil 3 HBO-opleidingen in Dordt

De Christelijke Hogeschool Ede (CHE) wil met drie HBO-opleidingen naar Dordrecht komen. Het gaat om Verpleegkunde, Social Work en Leraar Basisonderwijs. Deze zouden in september volgend jaar van start moeten gaan.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Vanochtend heeft de CHE een rapport overhandigd aan wethouder Pieter Heijkoop en voorzitter Peter van der Meer van de Raad van Bestuur van het Albert Schweitzerziekenhuis. Volgens dat rapport zou er in Dordrecht ‘overtuigend behoefte’ aan de opleidingen zijn.

Volgens het rapport is er een groot tekort op de arbeidsmarkt in de sectoren onderwijs, zorg en welzijn in Dordrecht.

Wethouder Peter Heijkoop zei blij te zijn met de uitkomsten van het rapport. “We ondersteunen deze ontwikkeling. Het is voor veel partijen een lang gekoesterde wens om hoger onderwijs naar de stad te brengen. Met het aanbieden van dit rapport is dit weer een stap dichterbij gekomen.”

In de komende tijd gaan de werkgevers aangeven of ze mee willen doen in de vervolgstap, wat betekent dat ze samen afspraken maken over onder meer stageplaatsen en – begeleiding.

Han van Gorkom, directeur onderwijs bij HBO Drechtsteden begrijpt niet goed wat de opleidingen gaan toevoegen in Dordrecht. Eerder werden namelijk de twee PABO’s samengevoegd omdat er te weinig animo voor zou zijn. “Alleen Verpleegkunde kunnen we in Dordrecht gebruiken. De opleiding Social Work is voor een groot deel hetzelfde als onze HBO-opleiding Toegepaste Psychologie. Volgens mij hebben deze opleidingen geen toegevoegde waarde voor Dordrecht.”

Lees ook

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.