Dordrecht, Netherlands

Hometrainers en een mobiel hospice in ASz door hartverwarmende schenkingen

De verpleegafdeling Oncologie/Hematologie van het Albert Schweitzer ziekenhuis is een flink stuk aangenamer geworden voor patiënten die er verblijven. Er zijn vijf hometrainers gekocht en het ziekenhuis beschikt vanaf nu over een 'mobiel hospice'. Dit alles is aangekocht door hartverwarmende schenkingen en inzamelingsacties.
Sander Verrips | 24 februari 2021 15:13 | Aangepast op 24 februari 2021 15:13
Internist-hematoloog Eva de Jongh vertelt waarom de aanschaf van de hometrainers een grote verbetering is voor de afdeling. “Patiënten met acute leukemie of patiënten die een stamceltransplantatie achter de rug hebben, mogen gedurende twee tot zes weken niet van hun kamer af wegens het infectierisico. Ondanks de beperkte bewegingsvrijheid is het van belang dat zij actief blijven. In de beperkte ruimte van de verpleegkamer brengt een hometrainer uitkomst.”

Twee van de vijf hometrainers beschikken over het systeem 'Fietslabyrint'. Gebruikers kijken op een groot scherm waardoor het net lijkt alsof je zelf in de mooie natuur of een bekende stad rijdt.

Het meeste geld voor de fietsen werd verzameld door Edwin en Suzanne Willemstein. Tijdens de langdurige ziekenhuisopname van Edwin, trouwden zij op 15 mei 2020 in het ziekenhuis. Het geld dat het bruidspaar kreeg van virtuele bruiloftsgasten, werd geschonken voor dit goede doel. “Ik weet zelf hoe het is om beperkt te zijn tot één kamer. Het fietsen is de enige beweging die je krijgt,” zei Edwin tijdens de feestelijke overhandiging. Hij overleed niet lang daarna aan de gevolgen van zijn ziekte. De donatie van de Willemsteins werd aangevuld door het Vriendenfonds van het Albert Schweitzer ziekenhuis en met de opbrengst van een hardloopsponsoractie van arts De Jongh zelf.


Tegelijkertijd is er geld binnengekomen voor het zogenaamde mobiele hospice op de afdeling waar patiënten verblijven die geen kans meer op genezing hebben. Deze ruimte was nog niet zo sfeerrijk. Het mobiele hospice is een pakket om sfeer wat mooier te maken. “Het bestaat uit een koppelbed waardoor de partner dichtbij kan blijven slapen, een relaxfauteuil en een koffer met een keur aan spullen die gebruikt kunnen worden om het de patiënt comfortabel te maken: onder meer een schemerlampje, geurtjes, massageolie, puzzel- en gedichtenboeken en de mogelijkheid voor eigen muziek,” vertelt oncologieverpleegkundige Gerard Los.


Deze schenking kwam deels via de Stichting Roparun en deels van patiënte Dorry Tulling en haar man Henk de Waard. Toen zij beiden 60 jaar werden, vroegen ze in hun familie- en vriendenkring geen cadeaus maar een bijdrage voor de zorg bij kanker. Dorry wilde het ziekenhuis bedanken voor de goede behandeling.

Lees ook

Geen 'burger' of 'worst' meer? Dit bedrijf uit onze streek zoekt nieuwe naam voor vleesvervangers

Een sojaschijf of plantaardig lapje: het zouden zomaar de nieuwe namen kunnen worden voor producten ...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...