gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hommie de Hommel overleden

2d3844ce7f90f77a75ea3cbbc268c534

Hij heeft het niet gered. Hommie, de hommel die liefdevol door de Dordtse Brent (7) werd opgevangen, is zondagmorgen overleden. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Vorige week zag u in het TV Dordrecht Nieuws hoe Brent de hommel meegenomen had uit de speeltuin. Want het insect kon niet meer vliegen en de jongen was bang dat hij vertrapt zou worden. 


Met de gebroken pootje en een gescheurde vleugel leek het er niet goed uit te zien voor de hommel. Maar ruim een week heeft hij het nog gered in huize De Goede. Het leek er zelf op dat het dier aansterkte. Tot zondagmorgen.

Brent ging net als iedere morgen bloemen voor Hommie plukken. Maar toen hij terug kwam bij het zelfgeknutselde huisje, lag het dier wel erg stil. "Brent is erg overstuur geweest", vertelt de moeder van Brent. "Vanmiddag zouden we Hommie eigenlijk begraven, maar dat is nog te veel voor hem. Hij wilde hem nog kunnen zien. Daarom doen we hem nu in een glazen potje. Met een kunstbloem erbij."&t=44s

Lees ook

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

halloweenfeest verstoord website

Halloweenfeest verstoord door vuurwerkgooiers: politie grijpt in

Tijdens een halloweenfeest in de wijk Oostpolder in Papendrecht is zaterdag illegaal vuurwerk afgestoken door groepen jongeren. De politie moest ter plaatse komen om de rust terug te brengen. De jongeren renden naar een andere straat, waar de politie met wapenstokken moest optreden.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.