Dordrecht, Netherlands

Hond niet goedkoper bij laag inkomen

Mensen met een laag inkomen moeten in Dordrecht gewoon hondenbelasting blijven betalen. Dat is dinsdag afgesproken in de raad. De SP wilde vrijstelling, maar kreeg onvoldoende steun. In Dordrecht lijken veel hondenbezitters helemaal die belasting niet te betalen. Dat moet wel veranderen.
Peter Tromp | 29 maart 2017 11:47 | Aangepast op 29 maart 2017 11:47
Het voorstel van de SP om minima geen hondenbelasting te laten betalen is een lastige. Het hondenbeleid wordt lokaal vastgesteld, maar het minimabeleid geldt voor de gehele Drechtsteden.

Geen cijfers

Probleem is dat Dordrecht niet weet hoeveel mensen met een laag inkomen een hond hebben. Daarom weet niemand hoeveel een vrijstelling gaat kosten. De wethouder adviseerde dat eerst te onderzoeken. Zodra de cijfers op tafel liggen, kan er tijdens de kadernota nog eens over worden gesproken.

Veel mensen betalen niet

In Dordrecht blijken heel veel veel hondenbezitters geen belasting te betalen voor hun viervoeter. Het zou gaan om 40 procent. Dat is afgeleid van landelijke cijfers over het hondenbezit. Eén op de tien mensen heeft een hond. In Dordrecht zouden dus zo’n 10.000 honden moeten rondlopen. Er betalen maar 5.000 mensen hondenbelasting. De gemeente neemt al maatregelen. Zo wordt steekproefsgewijs bij inwoners aangebeld om te controleren of ze een hond hebben.

Niet duurder

Ondanks de hondenbelastingontduiking en de toezeggen voor meer voorzieningen te zorgen, zoals vuilnisbakken, gaat de hondenbelasting niet omhoog

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...