Dordrecht, Netherlands

Honderd jaar zwemmen in Dordt met waterpolo- en zwemvereniging MNC

Zwem- en waterpolovereniging MNC staat stil bij honderd jaar zwemmen. Merwede bestaat namelijk sinds 1922 en toen ging alles er heel anders aan toe, blijkt wel uit de foto-albums van de vereniging.
Marie Frenay | 15 juni 2022 10:30 | Aangepast op 15 juni 2022 10:30
Waterpoloballen hoeven niet meer dichtgenaaid of ingevet te worden; alles gaat er anders aan toe bij MNC. “Alles is gelukkiger makkelijker geworden”, vertelt Maranne van der Linde lid van MNC. Een deel van de vereniging heeft die ontwikkelingen van het begin tot het einde meegemaakt. Twee verenigingen zijn gefuseerd. Merwede bestaat honderd jaar en Nautilus niet. “Daarom staan wij stil bij honderd jaar zwemmen en niet bij honderd jaar vereniging”, legt Margrieta Korteweg uit. Margrieta is ook lid van de vereniging.

Groot feest
Om het jubileum te vieren geeft MNC nog een groot feest met de leden en de oud-leden van de vereniging. Op 3 september zullen de festiviteiten plaatsnemen.

Benieuwd naar de geschiedenis van de vereniging? Bekijk dan de hele reportage.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...