Dordrecht, Netherlands

Honderden beren voor ambulance

De ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid heeft een recordaantal van 4272 troostbeertjes gedoneerd gekregen. De dienst sloeg onlangs alarm omdat de beertjes op waren die bij een ongeval aan kinderen worden gegeven, dat schrijft RTV Rijnmond.
Peter Tromp | 12 oktober 2017 12:00 | Aangepast op 12 oktober 2017 12:00
Sinds een paar jaar krijgen kinderen die betrokken zijn bij een ongeval als troost een beertje. De ambulancedienst koopt de beren bij de stichting Goodbears. Vanuit de zorgverzekering worden de knuffelbeesten niet vergoed, dus de ambulancemedewerkers zijn volledig afhankelijk van giften.

De ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid deed daarom onlangs op sociale media een oproep om beertjes te doneren. En met succes. Er kwam genoeg geld voor duizenden knuffelbeesten binnen.

Kringloopwinkel De Cirkel uit Hardinxveld-Giessendam was de gulste gever. Ploon Trapman en Teunie Zoetekouw van De Cirkel overhandigden de knuffelbeesten woensdagmiddag aan directeur Hans Jansen van de Regionale Ambulancevoorziening Zuid-Holland Zuid.

''Wij vinden het fijn dat kinderen die in een moeilijke situatie zitten een beetje troost krijgen van zo'n beer. Dus daarom hebben we 24 dozen met elk 24 beren gedoneerd'' zegt Ploon Trapman. Haar collega Teunie Zoetekouw vult aan: ''Het zijn bij elkaar 576 beren. Dus we hopen dat ze nu weer even vooruit kunnen.''

Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

The day after: zo kijkt de Dordtse D66 naar de verkiezingsuitslag

Het zonnetje schijnt letterlijk en figuurlijk vandaag voor D66. De partij boekte woensdagavond een m...

Leraren en scholieren rennen voor goede doel DrechtStadLoop: 'Hopen de duizend aan te tikken'

Leerlingen van het Insula College Koningsstraat rennen deze zondag de DrechtStadLoop en zamelen geld...

Docuserie 'Zeespiegels' op TV Dordrecht

Wat zijn de gevolgen van de klimaatverandering voor onze regio? Over deze vraag maakte Gerlanda Wijn...

Jongen (18) met geweld beroofd, niemand greep in

Een 18-jarige jongeman uit Dordrecht is woensdagmiddag beroofd ter hoogte van een tunneltje onder ro...

De Plucheplakkers: krijgt overwinning van de FC een bekervervolg?

FC Dordrecht wint na twee nederlagen op een rij weer eens: 2-1 wordt het bij Helmond Sport. Maar kri...

De stemmen zijn geteld: kijk hier voor de verkiezingsuitslag in jouw gemeente

De PVV is in de streek minder populair dan bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2023. Waar de partij v...