Dordrecht, Netherlands

Honderden beren voor ambulance

De ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid heeft een recordaantal van 4272 troostbeertjes gedoneerd gekregen. De dienst sloeg onlangs alarm omdat de beertjes op waren die bij een ongeval aan kinderen worden gegeven, dat schrijft RTV Rijnmond.
Peter Tromp | 12 oktober 2017 12:00 | Aangepast op 12 oktober 2017 12:00
Sinds een paar jaar krijgen kinderen die betrokken zijn bij een ongeval als troost een beertje. De ambulancedienst koopt de beren bij de stichting Goodbears. Vanuit de zorgverzekering worden de knuffelbeesten niet vergoed, dus de ambulancemedewerkers zijn volledig afhankelijk van giften.

De ambulancedienst Zuid-Holland-Zuid deed daarom onlangs op sociale media een oproep om beertjes te doneren. En met succes. Er kwam genoeg geld voor duizenden knuffelbeesten binnen.

Kringloopwinkel De Cirkel uit Hardinxveld-Giessendam was de gulste gever. Ploon Trapman en Teunie Zoetekouw van De Cirkel overhandigden de knuffelbeesten woensdagmiddag aan directeur Hans Jansen van de Regionale Ambulancevoorziening Zuid-Holland Zuid.

''Wij vinden het fijn dat kinderen die in een moeilijke situatie zitten een beetje troost krijgen van zo'n beer. Dus daarom hebben we 24 dozen met elk 24 beren gedoneerd'' zegt Ploon Trapman. Haar collega Teunie Zoetekouw vult aan: ''Het zijn bij elkaar 576 beren. Dus we hopen dat ze nu weer even vooruit kunnen.''

Lees ook

Kersttraditie keert terug: schaatsen in de binnenstad

In december kan er eindelijk weer geschaatst worden in de Dordtse binnenstad. De kerstijsbaan komt n...

Buurtbewoners die hielpen na explosie in het zonnetje gezet

De buren die twee weken geleden te hulp schoten na een grote explosie bij een Papendrechts huis, zij...

Lot uit de loterij: 189 starters zoeken woongeluk in eigen dorp

Hoe kom je als starter in Hardinxveld-Giessendam aan een betaalbare koopwoning? Het korte antwoord i...

Meerdere huiszoekingen na steekpartij musical, familie slachtoffer wil ‘rust’

De politie heeft donderdag twee huiszoekingen gedaan naar aanleiding van de steekpartij tijdens een ...

Ests international tekent voor drie jaar bij FC Dordrecht

Middenvelder Martin Vetkal uit Estland sluit per direct aan bij de selectie van FC Dordrecht. De 21-...

Motorrijder gewond na aanrijding met camper

Een motorrijder en camper zijn vrijdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Dordrecht. Dat gebeur...