Dordrecht, Netherlands

Honderden Dordtenaren ruimen zaterdag zwerfafval op

Honderden Dordtenaren steken zaterdag de handen uit de mouwen om de stad een beetje schoner te maken. Op World Cleanup day worden, net als in 180 andere landen, allerlei opruimacties georganiseerd in de stad.
Nynke Cuperus | 18 september 2020 16:03 | Aangepast op 18 september 2020 16:03
Zo gaan meer dan 100 leerlingen van het Insula College en meer dan 100 bewoners van de Vogelbuurt aan de slag. Ook de politiek gaat de straat op om op te ruimen. Kleine groepjes raads- en commissieleden zullen door het centrum van Dordrecht trekken.

Koffiebar Stadspolders heeft een route uitgestippeld zodat er per drie personen of gezin een deel van Stadspolders schoongemaakt wordt. Daarnaast zijn er kleinere initiatieven van bewoners

Het doel van World Cleanup days is niet alleen het opruimen van zoveel mogelijk zwerfvuil. Het ingezamelde afval wordt ook gebruikt voor onderzoek naar het soort afval dat op straat ligt en de herkomst ervan.

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...