gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honderden echte schapenkoppen in Dordt erbij

Het is bijna voorjaar. En Dordt krijgt er in deze tijd weer honderden nieuwe schappenkoppen bij. Echte welteverstaan. Op de boerderij van Peter van Pelt en Wilma Barendregt aan de Noorderelsweg in de Biesbosch is momenteel een heuse lammetjestsunami gaande.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De golf van pasgeboren lammetjes is nog niet ten einde, want die loopt nog door tot half april.

Al die geboortes leveren Peter en Wilma veel werk op. Dat gaat dag en nacht door. “We zijn de hele dag bezig met het observeren van de schapen en als er een verlossing is dan doe je dat,” vertelt Wilma.

Peter was al vroeg tussen de schapen te vinden. Als kind al hield hij er zich mee bezig. “Het is een soort hobby, want financieel word je er niet zo gezond van. Je wordt er mee geboren. Dat zet je voort. Ik zit mijn hele leven in de schapen van huis uit. Het is de liefde voor de dieren ook. En het is mooi, met dieren omgaan.”

De schapen worden niet gehouden voor de wol, want dat levert volgens Wilma niets op. “Naar de shoarmaboer gaat ook niet. Onze schapen gaan voor de export naar Frankrijk. We laten ook schapen slachten bij een slachter in Tholen. Dan verkopen we hier de biologische vleespakketten. Klanten mogen in principe het schaap nog zelf uitzoeken ook.”

Lees ook

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.