gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honderden echte schapenkoppen in Dordt erbij

Het is bijna voorjaar. En Dordt krijgt er in deze tijd weer honderden nieuwe schappenkoppen bij. Echte welteverstaan. Op de boerderij van Peter van Pelt en Wilma Barendregt aan de Noorderelsweg in de Biesbosch is momenteel een heuse lammetjestsunami gaande.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De golf van pasgeboren lammetjes is nog niet ten einde, want die loopt nog door tot half april.

Al die geboortes leveren Peter en Wilma veel werk op. Dat gaat dag en nacht door. “We zijn de hele dag bezig met het observeren van de schapen en als er een verlossing is dan doe je dat,” vertelt Wilma.

Peter was al vroeg tussen de schapen te vinden. Als kind al hield hij er zich mee bezig. “Het is een soort hobby, want financieel word je er niet zo gezond van. Je wordt er mee geboren. Dat zet je voort. Ik zit mijn hele leven in de schapen van huis uit. Het is de liefde voor de dieren ook. En het is mooi, met dieren omgaan.”

De schapen worden niet gehouden voor de wol, want dat levert volgens Wilma niets op. “Naar de shoarmaboer gaat ook niet. Onze schapen gaan voor de export naar Frankrijk. We laten ook schapen slachten bij een slachter in Tholen. Dan verkopen we hier de biologische vleespakketten. Klanten mogen in principe het schaap nog zelf uitzoeken ook.”

Lees ook

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.