gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honderden echte schapenkoppen in Dordt erbij

Het is bijna voorjaar. En Dordt krijgt er in deze tijd weer honderden nieuwe schappenkoppen bij. Echte welteverstaan. Op de boerderij van Peter van Pelt en Wilma Barendregt aan de Noorderelsweg in de Biesbosch is momenteel een heuse lammetjestsunami gaande.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De golf van pasgeboren lammetjes is nog niet ten einde, want die loopt nog door tot half april.

Al die geboortes leveren Peter en Wilma veel werk op. Dat gaat dag en nacht door. “We zijn de hele dag bezig met het observeren van de schapen en als er een verlossing is dan doe je dat,” vertelt Wilma.

Peter was al vroeg tussen de schapen te vinden. Als kind al hield hij er zich mee bezig. “Het is een soort hobby, want financieel word je er niet zo gezond van. Je wordt er mee geboren. Dat zet je voort. Ik zit mijn hele leven in de schapen van huis uit. Het is de liefde voor de dieren ook. En het is mooi, met dieren omgaan.”

De schapen worden niet gehouden voor de wol, want dat levert volgens Wilma niets op. “Naar de shoarmaboer gaat ook niet. Onze schapen gaan voor de export naar Frankrijk. We laten ook schapen slachten bij een slachter in Tholen. Dan verkopen we hier de biologische vleespakketten. Klanten mogen in principe het schaap nog zelf uitzoeken ook.”

Lees ook

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.