gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honderden echte schapenkoppen in Dordt erbij

Het is bijna voorjaar. En Dordt krijgt er in deze tijd weer honderden nieuwe schappenkoppen bij. Echte welteverstaan. Op de boerderij van Peter van Pelt en Wilma Barendregt aan de Noorderelsweg in de Biesbosch is momenteel een heuse lammetjestsunami gaande.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De golf van pasgeboren lammetjes is nog niet ten einde, want die loopt nog door tot half april.

Al die geboortes leveren Peter en Wilma veel werk op. Dat gaat dag en nacht door. “We zijn de hele dag bezig met het observeren van de schapen en als er een verlossing is dan doe je dat,” vertelt Wilma.

Peter was al vroeg tussen de schapen te vinden. Als kind al hield hij er zich mee bezig. “Het is een soort hobby, want financieel word je er niet zo gezond van. Je wordt er mee geboren. Dat zet je voort. Ik zit mijn hele leven in de schapen van huis uit. Het is de liefde voor de dieren ook. En het is mooi, met dieren omgaan.”

De schapen worden niet gehouden voor de wol, want dat levert volgens Wilma niets op. “Naar de shoarmaboer gaat ook niet. Onze schapen gaan voor de export naar Frankrijk. We laten ook schapen slachten bij een slachter in Tholen. Dan verkopen we hier de biologische vleespakketten. Klanten mogen in principe het schaap nog zelf uitzoeken ook.”

Lees ook

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.