gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honderden echte schapenkoppen in Dordt erbij

Het is bijna voorjaar. En Dordt krijgt er in deze tijd weer honderden nieuwe schappenkoppen bij. Echte welteverstaan. Op de boerderij van Peter van Pelt en Wilma Barendregt aan de Noorderelsweg in de Biesbosch is momenteel een heuse lammetjestsunami gaande.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De golf van pasgeboren lammetjes is nog niet ten einde, want die loopt nog door tot half april.

Al die geboortes leveren Peter en Wilma veel werk op. Dat gaat dag en nacht door. “We zijn de hele dag bezig met het observeren van de schapen en als er een verlossing is dan doe je dat,” vertelt Wilma.

Peter was al vroeg tussen de schapen te vinden. Als kind al hield hij er zich mee bezig. “Het is een soort hobby, want financieel word je er niet zo gezond van. Je wordt er mee geboren. Dat zet je voort. Ik zit mijn hele leven in de schapen van huis uit. Het is de liefde voor de dieren ook. En het is mooi, met dieren omgaan.”

De schapen worden niet gehouden voor de wol, want dat levert volgens Wilma niets op. “Naar de shoarmaboer gaat ook niet. Onze schapen gaan voor de export naar Frankrijk. We laten ook schapen slachten bij een slachter in Tholen. Dan verkopen we hier de biologische vleespakketten. Klanten mogen in principe het schaap nog zelf uitzoeken ook.”

Lees ook

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.