gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honderden nieuwe woningen op Gezondheidspark

d515126d9eb29baa7ebb3fd13c81e3e0.jpg

Tussen het Albert Schweitzer ziekenhuis en de Sportboulevard ligt nu nog een grote parkeerplaats. De komende vier tot vijf jaar gaat dit veranderen: dan worden er namelijk 720 woningen gebouwd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Dat betekent minimaal 1400 extra mensen in dit gebied", beredeneert wethouder Piet Sleeking. "Dat is een welkome aanvulling, maar het moet ook een fijne plek worden om te wonen, zo naast het Overkamppark.

In eerste bouwfase wordt de parkeergarage op het Gezondheidspark uitgebreid. Dan is de parkeerplaats leeg en gaat daar de eerste paal de grond in. Ook krijgen de woonblokken een eigen parkeervoorziening.

Tegelijkertijd wil de wethouder andere mogelijkheden van vervoer stimuleren. "Dus meer gebruik van de fiets en ook gaan we deelauto's aanbieden. En we hebben de hoop gevestigd op een nieuw station op de kop van het Leerpark", licht Sleeking toe.

Vanuit het college komt er een voorstel in de Raad om 'een flink deel van de Eneco-middelen te reserveren voor deze strategische investering'. Hiervoor moeten geluidsschermen langs de N3 en in Amstelwijck worden geplaatst.

Rectificatie: In het video-item staat de naam 'Onno Dwaas', dit moet 'Onno Dwars' zijn. 

Lees ook

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..