Dordrecht, Netherlands

Honderden nieuwe woningen op Gezondheidspark

Tussen het Albert Schweitzer ziekenhuis en de Sportboulevard ligt nu nog een grote parkeerplaats. De komende vier tot vijf jaar gaat dit veranderen: dan worden er namelijk 720 woningen gebouwd.
Corrado Francke | 3 juni 2020 17:35 | Aangepast op 3 juni 2020 17:35
"Dat betekent minimaal 1400 extra mensen in dit gebied", beredeneert wethouder Piet Sleeking. "Dat is een welkome aanvulling, maar het moet ook een fijne plek worden om te wonen, zo naast het Overkamppark.

In eerste bouwfase wordt de parkeergarage op het Gezondheidspark uitgebreid. Dan is de parkeerplaats leeg en gaat daar de eerste paal de grond in. Ook krijgen de woonblokken een eigen parkeervoorziening.

Tegelijkertijd wil de wethouder andere mogelijkheden van vervoer stimuleren. "Dus meer gebruik van de fiets en ook gaan we deelauto's aanbieden. En we hebben de hoop gevestigd op een nieuw station op de kop van het Leerpark", licht Sleeking toe.

Vanuit het college komt er een voorstel in de Raad om 'een flink deel van de Eneco-middelen te reserveren voor deze strategische investering'. Hiervoor moeten geluidsschermen langs de N3 en in Amstelwijck worden geplaatst.

Rectificatie: In het video-item staat de naam 'Onno Dwaas', dit moet 'Onno Dwars' zijn. 

Lees ook

Erik ontvangt erepenning: jarenlang betrokken bij jeugd en verenigingen

Erik van Noordenne (62) heeft de erepenning van Hardinxveld-Giessendam ontvangen. Van Noordenne krij...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...

GGD komt naar je toe dit najaar: ‘Veel vragen over gezondheid’

Wie met gezondheidsvragen zit, maar de weg naar een huisarts of de GGD niet weet te vinden wordt dit...

Ronde van Nederland-etappe doorkruist onze streek, finish op Zwijndrechtsebrug

De eerste etappe van de Tour of Holland, de opvolger van de Ronde van Nederland, loopt volledig door...

Let op: deze bruggen zijn 's nachts tijdelijk dicht

Komende week is zowel de Papendrechtsebrug als de Wantijbrug een nacht afgesloten voor verkeer. Rijk...

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...