gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honderden nieuwe woningen op Gezondheidspark

d515126d9eb29baa7ebb3fd13c81e3e0

Tussen het Albert Schweitzer ziekenhuis en de Sportboulevard ligt nu nog een grote parkeerplaats. De komende vier tot vijf jaar gaat dit veranderen: dan worden er namelijk 720 woningen gebouwd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Dat betekent minimaal 1400 extra mensen in dit gebied", beredeneert wethouder Piet Sleeking. "Dat is een welkome aanvulling, maar het moet ook een fijne plek worden om te wonen, zo naast het Overkamppark.

In eerste bouwfase wordt de parkeergarage op het Gezondheidspark uitgebreid. Dan is de parkeerplaats leeg en gaat daar de eerste paal de grond in. Ook krijgen de woonblokken een eigen parkeervoorziening.

Tegelijkertijd wil de wethouder andere mogelijkheden van vervoer stimuleren. "Dus meer gebruik van de fiets en ook gaan we deelauto's aanbieden. En we hebben de hoop gevestigd op een nieuw station op de kop van het Leerpark", licht Sleeking toe.

Vanuit het college komt er een voorstel in de Raad om 'een flink deel van de Eneco-middelen te reserveren voor deze strategische investering'. Hiervoor moeten geluidsschermen langs de N3 en in Amstelwijck worden geplaatst.

Rectificatie: In het video-item staat de naam 'Onno Dwaas', dit moet 'Onno Dwars' zijn. 

Lees ook

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.