gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honderden nieuwe woningen op Gezondheidspark

d515126d9eb29baa7ebb3fd13c81e3e0

Tussen het Albert Schweitzer ziekenhuis en de Sportboulevard ligt nu nog een grote parkeerplaats. De komende vier tot vijf jaar gaat dit veranderen: dan worden er namelijk 720 woningen gebouwd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Dat betekent minimaal 1400 extra mensen in dit gebied", beredeneert wethouder Piet Sleeking. "Dat is een welkome aanvulling, maar het moet ook een fijne plek worden om te wonen, zo naast het Overkamppark.

In eerste bouwfase wordt de parkeergarage op het Gezondheidspark uitgebreid. Dan is de parkeerplaats leeg en gaat daar de eerste paal de grond in. Ook krijgen de woonblokken een eigen parkeervoorziening.

Tegelijkertijd wil de wethouder andere mogelijkheden van vervoer stimuleren. "Dus meer gebruik van de fiets en ook gaan we deelauto's aanbieden. En we hebben de hoop gevestigd op een nieuw station op de kop van het Leerpark", licht Sleeking toe.

Vanuit het college komt er een voorstel in de Raad om 'een flink deel van de Eneco-middelen te reserveren voor deze strategische investering'. Hiervoor moeten geluidsschermen langs de N3 en in Amstelwijck worden geplaatst.

Rectificatie: In het video-item staat de naam 'Onno Dwaas', dit moet 'Onno Dwars' zijn. 

Lees ook

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.