gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honderden nieuwe woningen op Gezondheidspark

d515126d9eb29baa7ebb3fd13c81e3e0

Tussen het Albert Schweitzer ziekenhuis en de Sportboulevard ligt nu nog een grote parkeerplaats. De komende vier tot vijf jaar gaat dit veranderen: dan worden er namelijk 720 woningen gebouwd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Dat betekent minimaal 1400 extra mensen in dit gebied", beredeneert wethouder Piet Sleeking. "Dat is een welkome aanvulling, maar het moet ook een fijne plek worden om te wonen, zo naast het Overkamppark.

In eerste bouwfase wordt de parkeergarage op het Gezondheidspark uitgebreid. Dan is de parkeerplaats leeg en gaat daar de eerste paal de grond in. Ook krijgen de woonblokken een eigen parkeervoorziening.

Tegelijkertijd wil de wethouder andere mogelijkheden van vervoer stimuleren. "Dus meer gebruik van de fiets en ook gaan we deelauto's aanbieden. En we hebben de hoop gevestigd op een nieuw station op de kop van het Leerpark", licht Sleeking toe.

Vanuit het college komt er een voorstel in de Raad om 'een flink deel van de Eneco-middelen te reserveren voor deze strategische investering'. Hiervoor moeten geluidsschermen langs de N3 en in Amstelwijck worden geplaatst.

Rectificatie: In het video-item staat de naam 'Onno Dwaas', dit moet 'Onno Dwars' zijn. 

Lees ook

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.