gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Honkbal steeds populairder onder jongeren: "Later wil ik in de MLB spelen"

1b11e13d45325379f3945d3c06e14431

The Hawks speelden afgelopen weekend de eerste wedstrijd van het honkbalseizoen. Daarmee keken ze vol verlangen uit naar de toekomst. "Toen ik 2 jaar geleden voorzitter werd, hadden we nog maar een heel klein ledenaantal", legt Jacques Krutzen, voorzitter van de honkbalclub, uit. "Toen hadden we nog minder dan negentig leden en inmiddels zitten we rond de honderdtachtig."

Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
Voorafgaande aan de wedstrijd werd een open dag gehouden, om nieuw honkbaltalent te werven. Zo kon je bij de club terecht voor spelletjes en honkbalclinics. Volgens de voorzitter is het een hele leuke sport, maar niet altijd even makkelijk. "Probeer maar eens een bal te raken die ongeveer zes centimeter doorsnee heeft. Het is een sport waarbij je fysiek bezig bent, maar ook veel moet nadenken. Het is als schaken in de sportwereld", vertelt Krutzen.

De honkballers aan de Krommedijk hebben een mooie start van het seizoen gemaakt. Ze wonnen namelijk met 20-10 van HSV Gryphons. Een mooie dag voor de jonge aanwas om haar ambities uit te spreken. "Als ik het goed doe bij trainingen en wedstrijden kan ik hogerop komen en misschien wel naar de MLB", zegt een van de jonge sporters.

Wij namen een kijkje bij de seizoensopening. Bekijk hieronder de beelden van de wedstrijd en de clinics.

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.