Dordrecht, Netherlands

Hoofdrolspelers The Passion staan te popelen

"We zijn er al maanden mee bezig en ik voel bij iedereen nu hetzelfde; laat het maar beginnen". Aan het woord is Edwin Jonker, die in The Passion 2019 de rol van Jezus speelt. "Of ik klaar ben om te sterven? Nou, in elk geval klaar om het te spelen. En eerst nog lijden natuurlijk. Maar zonder gekheid, ik vind dit wel geweldig hoor."
Petra Scheurwater | 17 april 2019 17:35 | Aangepast op 17 april 2019 17:35
Edsilia Rombley kruipt in de huid van Maria, terwijl ze géén actrice is: "Maar als zangeres leef ik me ook in mijn teksten. Op het podium zing je niet alleen, je vertolkt ook iets." De spanning vergelijkt ze met haar optreden op het Eurovisie Songfestival, in 1998 en in 2007. "Dan mag je je land vertegenwoordigen op een heel groot podium. Dit voelt ook zo."

"Elk jaar een andere stad. Nu Dordrecht, heel mooi, ik kende het nog niet, maar wil hier zeker nog eens wat langer rondkijken."

Net als Edisilia Rombley werd ook Martijn Krabbé (verteller) eerder voor The Passion benaderd. "In 2011 sloeg ik het af. Op de één of andere manier voelde ik me er nu wel klaar voor. Het is een enorme lap moeilijke tekst. En dit is een hele grote productie, echt mooi om mee te doen. Of ik het niet saai vind om een verhaal te vertellen waarvan de afloop al bekend is? Nou, dat ligt er aan hoe spannend ik het kan brengen. Improviseren? Nee, dat zeker niet!"


Lucas Hamming is happy met z'n rol als Judas: "Dat geeft toch meer uitdaging dan die van onze lieve heer. Al zou ik met mijn kapsel wel goed in de rol van Jezus passen."

The Passion wordt morgen live vanuit Dordrecht uitgezonden vanaf 20.30 uur op NPO 1 en Radio 2.


Foto's: Rick Huijzer

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...