Dordrecht, Netherlands

Horeca niet blij met afvalbeleid

Veel kleine horecazaken zijn niet blij met hoe ze momenteel van hun afval af moeten komen. De VVD heeft er vragen over gesteld.
Leo Roubos | 5 maart 2019 11:36 | Aangepast op 5 maart 2019 11:36
Per 1 januari dit jaar hebben de meeste horeca-ondernemers hun pasje voor de ondergrondse container moeten inleveren. Ze moeten maar in speciale zakken hun afval aanbieden of zelf een container huren.

Ondernemers zijn daar niet blij mee, want velen van hen hebben helemaal geen plek voor een container. Anderen storen zich aan het tijdstip waarop de speciale zakken worden opgehaald; tussen 18 en 19.00 uur – als het op z’n drukst is in de zaken.

Sommige ondernemers hebben de container nu noodgedwongen binnen gezet, terwijl een ander de vuilniszakken op het balkon bewaart. Kortom, bronnen voor vliegen en ander ongedierte.

De VVD vindt het een rare situatie waarin de horeca-ondernemers worden gebracht en heeft er vragen over gesteld aan het college van B&W.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...