gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Horecapersoneel vinden blijkt lastige opgave richting zomer: ‘Missen vooral vakkrachten'

5c6b17c64405c339194c5f7505506d1f.jpg

Dordtse horeca kunnen nog maar moeilijk aan nieuw personeel komen. Met de zomer in aantocht is dat reden voor zorgen bij ondernemers. “Het is echt een probleem, vooral de keuken. Dat is echt een drama”, ziet Ferry de Klerk van Café Restaurant Merz.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De een maakt zich nog weinig zorgen over de bezetting in de zomer, terwijl de ander weet dat hij moet improviseren. De Klerk moet zelf in de keuken gaan werken. “Maar dat is niet waar ik heel erg gelukkig van word”, zegt hij, omdat hij ook andere taken moet oppakken.

Restaurant Post merkt ook moeilijkheden bij het vinden van nieuw personeel. “Vooral vakkrachten missen we”, ziet eigenaar Alex Verburg. “Wij kunnen de boel nog net in stand houden. We merken wel dat het, als er een vacature openstaat, het lang duurt voor die ingevuld is.”
Corona is volgens hem de veroorzaker van het tekort. “Veel collega’s hadden iets anders gezocht en het was meteen erg druk, dus er was veel personeel nodig.”

Bistro Twee33 maakt zich, in de woorden van eigenaar Frank Mol, minder zorgen met de zomer in aantocht. “Met de nieuwe mensen vangen we het personeel goed op.” Hij geeft aan dat zijn restaurant in de zomer de reguliere openingstijden kan behouden.

Bij Post en Merz is dat anders. Post is vier zondagen in juli en augustus gesloten, Merz sluit in de zomer voor tien dagen de deuren zodat De Klerk met zijn personeel ook even van een vakantie kan genieten.
187deffb67374904e2b78989826a8815.jpg

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.