gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Horecapersoneel vinden blijkt lastige opgave richting zomer: ‘Missen vooral vakkrachten'

5c6b17c64405c339194c5f7505506d1f

Dordtse horeca kunnen nog maar moeilijk aan nieuw personeel komen. Met de zomer in aantocht is dat reden voor zorgen bij ondernemers. “Het is echt een probleem, vooral de keuken. Dat is echt een drama”, ziet Ferry de Klerk van Café Restaurant Merz.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De een maakt zich nog weinig zorgen over de bezetting in de zomer, terwijl de ander weet dat hij moet improviseren. De Klerk moet zelf in de keuken gaan werken. “Maar dat is niet waar ik heel erg gelukkig van word”, zegt hij, omdat hij ook andere taken moet oppakken.

Restaurant Post merkt ook moeilijkheden bij het vinden van nieuw personeel. “Vooral vakkrachten missen we”, ziet eigenaar Alex Verburg. “Wij kunnen de boel nog net in stand houden. We merken wel dat het, als er een vacature openstaat, het lang duurt voor die ingevuld is.”
Corona is volgens hem de veroorzaker van het tekort. “Veel collega’s hadden iets anders gezocht en het was meteen erg druk, dus er was veel personeel nodig.”

Bistro Twee33 maakt zich, in de woorden van eigenaar Frank Mol, minder zorgen met de zomer in aantocht. “Met de nieuwe mensen vangen we het personeel goed op.” Hij geeft aan dat zijn restaurant in de zomer de reguliere openingstijden kan behouden.

Bij Post en Merz is dat anders. Post is vier zondagen in juli en augustus gesloten, Merz sluit in de zomer voor tien dagen de deuren zodat De Klerk met zijn personeel ook even van een vakantie kan genieten.
187deffb67374904e2b78989826a8815

Lees ook

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.