Dordrecht, Netherlands

Hotelkamers en een feestzaal op Brug over de Noord

Architect en Kunstenaar John Körmeling wil graag hotelkamers en een feestzaal op de Brug over de Noord. Hij presenteerde gisteren een maquette van het plan.
Sofia Letova | 9 mei 2017 11:21 | Aangepast op 9 mei 2017 11:21
Architect en Kunstenaar John Körmeling wil graag hotelkamers en een feestzaal op de Brug over de Noord. Hij presenteerde gisteren een maquette van het plan. Volgens projectleider van River Art Han Bakker is het een realistisch doel. "Het plan is zeker haalbaar, maar er moet nog wel wat gebeuren." Volgens Bakker zijn nog niet alle betrokkenen partijen benaderd. Zo is de brug bijvoorbeeld een monument van Rijkswaterstaat. Zij moeten volgens de projectleider toestemming geven om op de brug te kunnen bouwen.

"Als alleen ik het wil, komen we er niet. Iedereen in de regio moet willen dat het plan doorgaat." Zodra dat rond is kan er worden gezocht naar investeerders, maar dat zal volgens Bakker nog wel eventjes duren.

Het project is van Stichting River Art en is een onderdeel van de iconische kunstwerken tussen Rotterdam en Dordrecht. Op deze manier probeert River Art de rivier aantrekkelijker te maken voor cultuurtoeristen.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 24 nov 2025 17:00

Lees ook

Buschauffeur krijgt eten in gezicht gegooid en wordt met de dood bedreigd

Een buschauffeur in Dordrecht is donderdagmiddag bedreigd met de dood. Ook kreeg hij eten in zijn ge...

Man opgepakt die pinde in Ajax-fanshop met gestolen pas Dordtse school

De politie heeft de man aangehouden die afgelopen zomer een pinpas van een Dordtse basisschool heeft...

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Net voor de Drechttunnel op de A16 zijn meerdere voertuigen met elkaar in botsing gekomen, waaronder...

Meerdere inbraken en achterhouden tankpassen: 20 maanden cel geëist

Een 53-jarige Zwijndrechtenaar moet, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, 20 maanden de ce...

Een nieuwe slogan voor deze historische en gezellige stad? 'Dit is mijn eiland!'

Vraag Dordtenaren mee te denken over een nieuwe slogan voor de stad, en de meeste komen op de proppe...

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...