gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hotelkamers en een feestzaal op Brug over de Noord

Architect en Kunstenaar John Körmeling wil graag hotelkamers en een feestzaal op de Brug over de Noord. Hij presenteerde gisteren een maquette van het plan.

Sofia Letova |  | Aangepast op
Architect en Kunstenaar John Körmeling wil graag hotelkamers en een feestzaal op de Brug over de Noord. Hij presenteerde gisteren een maquette van het plan. Volgens projectleider van River Art Han Bakker is het een realistisch doel. "Het plan is zeker haalbaar, maar er moet nog wel wat gebeuren." Volgens Bakker zijn nog niet alle betrokkenen partijen benaderd. Zo is de brug bijvoorbeeld een monument van Rijkswaterstaat. Zij moeten volgens de projectleider toestemming geven om op de brug te kunnen bouwen.

"Als alleen ik het wil, komen we er niet. Iedereen in de regio moet willen dat het plan doorgaat." Zodra dat rond is kan er worden gezocht naar investeerders, maar dat zal volgens Bakker nog wel eventjes duren.

Het project is van Stichting River Art en is een onderdeel van de iconische kunstwerken tussen Rotterdam en Dordrecht. Op deze manier probeert River Art de rivier aantrekkelijker te maken voor cultuurtoeristen.

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”