Dordrecht, Netherlands

Hotelplan Vrieseplein stilgelegd: binnengebied wordt parkeerterrein

De gemeente gaat het binnengebied tussen Vrieseweg en Blekersdijk inrichten als parkeerterrein. Het plan voor de bouw van een hotel is stilgelegd door de projectontwikkelaar, maar de gemeente wil niet langer wachten met de herininrichting.
Corrado Francke | 7 oktober 2020 15:29 | Aangepast op 7 oktober 2020 15:29
Al meer dan tien jaar zijn er plannen voor een hotel aan het Vrieseplein. Dit proces heeft door uiteenlopende oorzaken de nodige vertragingen opgelopen. De situatie rond het coronavirus is voor de ontwikkelaar nu aanleiding om de ontwikkeling van het hotel stil te leggen. 

Risico
Het plan is hiermee niet van de baan, maar de onzekerheden die door corona zijn ontstaan maken een investering op dit moment voor de ontwikkelaar te risicovol.


De geplande parkeerplaats aan de achterkant van het hotel wordt aangelegd. Op de plek van het hotel komt een tijdelijke parkeerruimte. Dit parkeerterrein vervangt voor de komende periode de huidige openbare parkeerplaatsen. 

Herfstvakantie

Het werk begint in de herfstvakantie, vanaf 19 oktober, zodat de eerste werkzaamheden op het terrein nabij School Vest zo veel mogelijk zijn afgerond voordat de herfstvakantie is afgelopen. 

Vergunninghouders moeten tijdelijk gebruik maken van andere parkeerplaatsen. Naar verwachting is het parkeerterrein voor de kerstdagen gereed.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...

Dordtse oud-wethouder Van der Linden geïnstalleerd als burgemeester in Lansingerland

“Ik fietste hier rond en dacht: dit is ‘m. Dit is de plek”, aldus Rik van der Linden, de kersverse ...

Hennep helpt niet om vervuilde moestuinen schoon te maken, blijkt uit proeven

Hennep is ‘geen realistische oplossing’ om met PFOA-vervuilde moestuinen te saneren. Dat concludeert...