Dordrecht, Netherlands

Hotelplan Vrieseplein stilgelegd: binnengebied wordt parkeerterrein

De gemeente gaat het binnengebied tussen Vrieseweg en Blekersdijk inrichten als parkeerterrein. Het plan voor de bouw van een hotel is stilgelegd door de projectontwikkelaar, maar de gemeente wil niet langer wachten met de herininrichting.
Corrado Francke | 7 oktober 2020 15:29 | Aangepast op 7 oktober 2020 15:29
Al meer dan tien jaar zijn er plannen voor een hotel aan het Vrieseplein. Dit proces heeft door uiteenlopende oorzaken de nodige vertragingen opgelopen. De situatie rond het coronavirus is voor de ontwikkelaar nu aanleiding om de ontwikkeling van het hotel stil te leggen. 

Risico
Het plan is hiermee niet van de baan, maar de onzekerheden die door corona zijn ontstaan maken een investering op dit moment voor de ontwikkelaar te risicovol.


De geplande parkeerplaats aan de achterkant van het hotel wordt aangelegd. Op de plek van het hotel komt een tijdelijke parkeerruimte. Dit parkeerterrein vervangt voor de komende periode de huidige openbare parkeerplaatsen. 

Herfstvakantie

Het werk begint in de herfstvakantie, vanaf 19 oktober, zodat de eerste werkzaamheden op het terrein nabij School Vest zo veel mogelijk zijn afgerond voordat de herfstvakantie is afgelopen. 

Vergunninghouders moeten tijdelijk gebruik maken van andere parkeerplaatsen. Naar verwachting is het parkeerterrein voor de kerstdagen gereed.

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...