gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Houden Dordtenaren zich aan het vuurwerkverbod?

8862935ab28a7cac7d82816665d4a061

Net als vorig jaar geldt er rond de jaarwisseling een vuurwerkverbod. Het kabinet heeft hiervoor gekozen omdat de druk op de zorg al groot is door de coronacrisis en het niet de bedoeling is dat daar ook nog eens vuurwerkslachtoffers bovenop komen. In Dordrecht wordt er wisselend gedacht over het verbod.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
“Ik snap het vanuit de zorg wel, maar het is traditie. Ik heb vroeger ook heel graag vuurwerk afgestoken. Ik snap ook wel dat jonge mensen nu heel veel behoefte hebben aan iets leuks,” zegt een vrouw.

Een oudere man is een groot voorstander van het verbod. Volgens hem wordt er nu al van alles vernield ondanks het verbod. “Als je nou een stukje verderop gaat kijken, wat ze allemaal met vuurwerk gedaan hebben. Mensen moeten respect hebben voor elkaars spullen.” Wat hem betreft mag er nog strenger gecontroleerd worden.

In Dordrecht zijn de laatste dagen al veel knallen te horen. Dinsdagavond werd een brievenbus in Sterrenburg opgeblazen met vuurwerk. De politie heeft al aangegeven dat de prioriteit met Oud en Nieuw niet bij het handhaven van het vuurwerkverbod zal liggen. Maar dat betekent niet dat je niet gepakt kan worden, laat een woordvoerder weten.

Foto: Jordy Nijenhuis.

Lees ook

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.