gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Houden Dordtenaren zich aan het vuurwerkverbod?

8862935ab28a7cac7d82816665d4a061

Net als vorig jaar geldt er rond de jaarwisseling een vuurwerkverbod. Het kabinet heeft hiervoor gekozen omdat de druk op de zorg al groot is door de coronacrisis en het niet de bedoeling is dat daar ook nog eens vuurwerkslachtoffers bovenop komen. In Dordrecht wordt er wisselend gedacht over het verbod.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
“Ik snap het vanuit de zorg wel, maar het is traditie. Ik heb vroeger ook heel graag vuurwerk afgestoken. Ik snap ook wel dat jonge mensen nu heel veel behoefte hebben aan iets leuks,” zegt een vrouw.

Een oudere man is een groot voorstander van het verbod. Volgens hem wordt er nu al van alles vernield ondanks het verbod. “Als je nou een stukje verderop gaat kijken, wat ze allemaal met vuurwerk gedaan hebben. Mensen moeten respect hebben voor elkaars spullen.” Wat hem betreft mag er nog strenger gecontroleerd worden.

In Dordrecht zijn de laatste dagen al veel knallen te horen. Dinsdagavond werd een brievenbus in Sterrenburg opgeblazen met vuurwerk. De politie heeft al aangegeven dat de prioriteit met Oud en Nieuw niet bij het handhaven van het vuurwerkverbod zal liggen. Maar dat betekent niet dat je niet gepakt kan worden, laat een woordvoerder weten.

Foto: Jordy Nijenhuis.

Lees ook

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.