gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Houden Dordtenaren zich aan het vuurwerkverbod?

8862935ab28a7cac7d82816665d4a061

Net als vorig jaar geldt er rond de jaarwisseling een vuurwerkverbod. Het kabinet heeft hiervoor gekozen omdat de druk op de zorg al groot is door de coronacrisis en het niet de bedoeling is dat daar ook nog eens vuurwerkslachtoffers bovenop komen. In Dordrecht wordt er wisselend gedacht over het verbod.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
“Ik snap het vanuit de zorg wel, maar het is traditie. Ik heb vroeger ook heel graag vuurwerk afgestoken. Ik snap ook wel dat jonge mensen nu heel veel behoefte hebben aan iets leuks,” zegt een vrouw.

Een oudere man is een groot voorstander van het verbod. Volgens hem wordt er nu al van alles vernield ondanks het verbod. “Als je nou een stukje verderop gaat kijken, wat ze allemaal met vuurwerk gedaan hebben. Mensen moeten respect hebben voor elkaars spullen.” Wat hem betreft mag er nog strenger gecontroleerd worden.

In Dordrecht zijn de laatste dagen al veel knallen te horen. Dinsdagavond werd een brievenbus in Sterrenburg opgeblazen met vuurwerk. De politie heeft al aangegeven dat de prioriteit met Oud en Nieuw niet bij het handhaven van het vuurwerkverbod zal liggen. Maar dat betekent niet dat je niet gepakt kan worden, laat een woordvoerder weten.

Foto: Jordy Nijenhuis.

Lees ook

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.