gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Houden Dordtenaren zich aan het vuurwerkverbod?

8862935ab28a7cac7d82816665d4a061

Net als vorig jaar geldt er rond de jaarwisseling een vuurwerkverbod. Het kabinet heeft hiervoor gekozen omdat de druk op de zorg al groot is door de coronacrisis en het niet de bedoeling is dat daar ook nog eens vuurwerkslachtoffers bovenop komen. In Dordrecht wordt er wisselend gedacht over het verbod.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
“Ik snap het vanuit de zorg wel, maar het is traditie. Ik heb vroeger ook heel graag vuurwerk afgestoken. Ik snap ook wel dat jonge mensen nu heel veel behoefte hebben aan iets leuks,” zegt een vrouw.

Een oudere man is een groot voorstander van het verbod. Volgens hem wordt er nu al van alles vernield ondanks het verbod. “Als je nou een stukje verderop gaat kijken, wat ze allemaal met vuurwerk gedaan hebben. Mensen moeten respect hebben voor elkaars spullen.” Wat hem betreft mag er nog strenger gecontroleerd worden.

In Dordrecht zijn de laatste dagen al veel knallen te horen. Dinsdagavond werd een brievenbus in Sterrenburg opgeblazen met vuurwerk. De politie heeft al aangegeven dat de prioriteit met Oud en Nieuw niet bij het handhaven van het vuurwerkverbod zal liggen. Maar dat betekent niet dat je niet gepakt kan worden, laat een woordvoerder weten.

Foto: Jordy Nijenhuis.

Lees ook

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”

2607035271

Zoekactie na vondst bandensporen langs water, onderwaterdrone ingezet

Massaal uitgerukte hulpdiensten hebben vrijdagavond het water rondom een afgemeerd schip in Papendrecht doorzocht. Dit nadat langs de Anthony Fokkerweg bandensporen waren gevonden. De zoektocht leverde niks op.

man vermist

Dordtenaar Bart al twee dagen vermist

De 48-jarige Dordtenaar Bart is sinds maandag 29 juni vermist. De politie meldt dat hij maandag mogelijk nog in de omgeving van de Sluisweg in Dordrecht is geweest.