gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Houden Dordtenaren zich aan het vuurwerkverbod?

8862935ab28a7cac7d82816665d4a061

Net als vorig jaar geldt er rond de jaarwisseling een vuurwerkverbod. Het kabinet heeft hiervoor gekozen omdat de druk op de zorg al groot is door de coronacrisis en het niet de bedoeling is dat daar ook nog eens vuurwerkslachtoffers bovenop komen. In Dordrecht wordt er wisselend gedacht over het verbod.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
“Ik snap het vanuit de zorg wel, maar het is traditie. Ik heb vroeger ook heel graag vuurwerk afgestoken. Ik snap ook wel dat jonge mensen nu heel veel behoefte hebben aan iets leuks,” zegt een vrouw.

Een oudere man is een groot voorstander van het verbod. Volgens hem wordt er nu al van alles vernield ondanks het verbod. “Als je nou een stukje verderop gaat kijken, wat ze allemaal met vuurwerk gedaan hebben. Mensen moeten respect hebben voor elkaars spullen.” Wat hem betreft mag er nog strenger gecontroleerd worden.

In Dordrecht zijn de laatste dagen al veel knallen te horen. Dinsdagavond werd een brievenbus in Sterrenburg opgeblazen met vuurwerk. De politie heeft al aangegeven dat de prioriteit met Oud en Nieuw niet bij het handhaven van het vuurwerkverbod zal liggen. Maar dat betekent niet dat je niet gepakt kan worden, laat een woordvoerder weten.

Foto: Jordy Nijenhuis.

Lees ook

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.